niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

Na horyzoncie widać niż genueński i ogromne ochłodzenie [POGODA]

spot_img

W nocy chmury frontu ciepłego przysłonią niebo w niemal całym kraju. Niemal, bo sporo przejaśnień ma być na południu, Roztoczu i wschodzie Lubelskiego. Na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce i Kaszubch miejscami pokropi deszcz do 1 mm. Reszta kraju sucha. Jak chmury to i ciepła noc- około 13-16 stopni. Chłodniej na pogodnym wschodzie i południu- tam 9-13 stopni.

Przed południem front znajdzie się na zachodzie i północy- tam miejscami popada do 5-10 mm- przelotnie. Opady by trwały okolo 20 minut do 1,5 h.

Po południu na północy zacznie przeważać słońce, a front ucieknie na Warmię, Kujawy, Wielkopolskę, Dolny Śląsk, zaś późnym popołudniem- wieczorem popada od Podlasia po Mazowsze środkowe, Łódzkie, Opolskie. Tu również opady mają trwać krótko. Sucho i słonecznie do wieczora na południu i południowym wschodzie.

W weekend się ociepli. W niedzielę na południu 25-27 stopni. W całym kraju sucho i dużo słońca. Zimne powietrze które, spłynie po zachodniej Europie w weekend da impuls do powstanie wilgotnego niżu między Słowacją, Czechami a Alpami i w okolicy wtorku/ środy przynieść może duże opady na południu kraju a po nim nastąpi spadek temperatury na 14-18 stopni w dzień- jeszcze chłodniej niż jest obecnie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

Ok

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x