środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Już za tydzień zwłaszcza na zachód Polski powróci gorące, suche lato [POGODA]

spot_img

Przed nami cieplejsza noc z racji chmur na niebie. Przeważnie o świcie będzie od 13 do 15 stopni. Nieco chłodniej 9-11 stopni na pogodniejszym zachodzie kraju oraz wzdłuż Bugu. W nocy popadać może od Kaszub po Wielkopolskę i Dolny Śląsk- na mapie tego nie rysowałem- do 1-3 mm.

Przed południem deszczowych chmur przybędzie w centrum kraju oraz na Mazurach. Jednak dopiero od około południa w pasie od Podlasia, Mazur, Mazowsza po Łódzkie, Świętokrzyskie, Małopolskę i Górny Śląsk przybędzie chmur z opadami przelotnymi deszczu i lokalnie burz. Bez wichur i nawałnic. Opady o ile chwilowo mogą być dość intensywne, to krótkie w związku z czym suma opadów nie będzie wysoka.

Wiatr powieje umiarkowanie w porywach do 45 km/h zwiększając odczucie chłodu. Ocieplenie na zachodzie kraju zapoczątkowane będzie w przyszłą środę. Za tydzień może i nawet będzie w okolicach 25-30 stopni. Wschodu od gorąca bronić będzie niż znad Ukrainy- ten ma szansę- póki co to nadzieje dotrzeć na wschód kraju w okolicy poniedziałku, wtorku i środy przynosząc opady. Szansa skończy się za tydzień, kiedy gorące powietrze w akompaniamencie słońca rozleje się po całej Polsce rozpoczynając prawdziwe żniwa.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x