niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

Bestia z południa w piątek dotrze na południe Polski. Będzie nawet +15 stopni [POGODA]

spot_img

Nad Polską zawierucha w pogodzie. W jednych regionach codziennie o sobie przypomina zima zaś w innych już wiosna. W nocy na Roztoczu, Podkarpaciu, Małopolsce oraz od Zawiercia w kierunku gór temperatura na plusie- około 2-5 stopni. Najcieplej na południu tych regionów. Im wyżej tym zimniej. Od okolic Lublina po centrum i zachód kraju około -2/0 stopni. Najzimniej od -7 do -4 stopni będzie w pasie od Suwałk po Kętrzyn oraz od Iławy po Świecie, Szczecinek, Piłę. Nad resztą obszaru północnej Polski od -4 do -2 stopni. Na wschodzie kraju w nocy możliwa jest mżawka dlatego na drogach o świcie może być lodowisko.

Do południa nad Polską sucho. Pochmurno ma być w pasie od Roztocza po Świętokrzyskie, Opolskie, Dolny Śląsk, Wielkopolskę i Lubuskie. Dużo słońca od Podlasia po Kujawy, północ Łódzkiego i Mazowsze. W południe nasz kraj podzieli się na 2 części- bardzo ciepłą na południu- w Tarnowie możliwe nawet 11 stopni oraz zimną północ- Kartuzy, Sejny, Suwałki około 0/+1 stopnia w najcieplejszym momencie dnia.

Dodatkowo w wąskim pasie od Darłowa po Puck może występować przelotny śnieg. W południe sypać na froncie zacznie w rejonie Żar, Żagania, Zgorzelca i opady szybko mają iść na wschód. Przed zmrokiem śnieg rozpada się od Zielonej Góry po Leszno, Milcz, Kalisz, Sieradz, Łódź, Opoczno. Deszcz a potem śnieg ma padać od Słubic po Poznań, Gniezno. Od okolic Wrocławia po Opole padać ma deszcz, który do wieczora dotrze nad północną Małopolskę i Górny Śląsk, południe Świętokrzyskiego i Lubelskiego. Wieczorem śnieg popada także od Łodzi po Warszawę, Płock, Siedlce i krajobrazy powinny się na chwilę zabielić.

Na południu Małopolski i Podkarpacia nie powinno padać przez cały dzień z racji wiatru halnego w porywach do 55-65 km/h.

Silny wiatr powieje także od Suwalszczyzny po Mazury i Żuławy – do 75 km/h. Tymczasem w Opolskiem ma być niemal bezwietrznie. Tak ogromne różnice w pogodzie występować mają na tak małym obszarze jak Polska. Prawdziwy kogel mogel.

W czwartek znów śniegiem sypnie od północy Lubelskiego po centrum i południe Lubuskiego by w piątek w rejonie Krakowa, Tarnowa, Przemyśla było nawet 14-16 stopni na plusie.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x