czwartek, 22 lutego, 2024

Aż 3 pory roku w piątek pojawią się w Polsce. W rejonie Koszalina i Darłowa do niedzieli spadnie nawet ponad 35 mm deszczu [POGODA]

spot_img

Frontowe chmury z zachodu nasuną się nad całą Polskę dziś w nocy. Deszcz popada w niemal całym kraju. Najmocniej do 5-13 mm w Lubelskim- im bliżej Włodawy tym padać ma dłużej i silniej zaś im bliżej Roztocza tym słabiej i krócej. Na Mazowszu, Podlasiu, Mazurach, Kujawach, Pomorzu, północy, zachodzie i w centrum Wielkopolski i północy Lubuskiego spadnie do 3-8 mm deszczu. W centrum i na południu opady bardziej lokalne i niewielkie do 1-4 mm. Większy deszcz do 7 mm może spaść na Podkarpaciu- szczególnie na południu, zachodzie i w centrum województwa.

Nad ranem na południu Dolnego Śląska pojawią się mgły. Przed południem przelotne opady mżawki występować mają od Lubelskiego- okolic Lublina po Podlasie, Mazury, Warmię, wschodnie, północne, środkowe, zachodnie Mazowsze, Kujawy, Wielkopolskę- oprócz południowej części, Lubuskie i Pomorze- suma opadów do 1-5 mm na 12 godzin.

Znacznie większy deszcz wkroczy nad Lubuskie a zwłaszcza Pomorze Zachodnie, północną Wielkopolskę po południu i utrzyma się aż do soboty wieczór. Na północnym zachodzie spadnie przeważnie od 22 do 30 mm deszczu a na wybrzeżu zwłaszcza od Koszalina po Darłowo nawet powyżej 35 mm. Deszcz z piątku na sobotę popada na całych Kujawach- im bliżej Kaszub tym więcej (15-22 mm) im niżej tym mniej (Izbica, Radziejów do 2-7 mm). Popada na północ od Warszawy aż po granicę z Litwą z tym, że również i tu im bliżej Suwałk tym opad silniejszy do 20-25 mm a im bliżej Warszawy tym słabszy do 3-7 mm. Sobota na południu kraju upłynie pod wpływem wiatru halnego i słońca stąd w rejonie Tarnowa, Nowego Sącza odnotujemy nawet 22-23 stopnie Celsjusza.

Wiatr w ciągu dnia nasilać ma się na zachodzie, północy i w centrum kraju a po południu od Kujaw po północną Wielkopolskę, Pomorze Zachodnie, północ Lubuskiego zaznaczy się wichura z wiatrem do 60-80 km/h a na wybrzeżu do 100 km/h. Na Morzu wiatr do 120 km/h ale wiać ma ze wschodu więc cofki nie będzie. Wręcz przeciwnie. Będzie nasilony odpływ wód w kierunku Danii.

W niedzielę zrobi się ciepło. O świcie na południu kraju pojawi się kolejna już tej jesieni rekordowo ciepła noc na poziomie powyżej 16-18 stopni. Po południu na wschodzie, południu i środkowym wschodzie pojawią się nawet burze z ulewami do 10-25 mm- szczególnie od okolic Siedlec po południe Mazowsza, Lubelskie, Świętokrzyskie, Małopolskie, Podkarpackie.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x