środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Podlaskie wieczorem zdominuje arktyczne powietrze [POGODA]

spot_img

Wieczorem i w nocy dotrze do nas płytki i bardzo zasobny w wodę niż, który przyniesie śnieżyce z prawdziwego zdarzenia na zachodzie, południu i częściowo w centrum kraju. W pasie od Lubelszczyzny po środkowe, północne i wschodnie Mazowsze oraz od Olsztyna po Kaszuby i północne Pomorze Zachodnie o poranku lokalnie zanotujemy -9/-5 stopni Celsjusza.

Pomorze Zachodnie, Ziemia Lubuska, Wielkopolska- być może  również zachodnie, północno zachodnie, południowo zachodnie Kujawy– tutaj wieczorem i w nocy wystąpią spore śnieżyce. Spadnie przeważnie około 4-11 cm śniegu. Lokalnie w rejonie Szczecinka, Bobolic, Kalisza nawet około 10-15 cm śniegu. W ciągu dnia utrzymają się przelotne opady śniegu. Padać ma już słabo. Większe opady do 2-4 cm pojawią się wzdłuż wybrzeża i do 50 km w głąb lądu. Temperatura bilansować ma w pobliżu 0-2 stopni. Jedynie w rejonie Wieżycy na Kaszubach -3 stopnie Celsjusza.

Dolny Śląsk, Opolszczyzna, Górny Śląsk, południe, zachód, centrum Ziemi Łódzkiej- być może opady noca sięgną wschodniej części Łódzkiego– tutaj w nocy wystąpią kilkugodzinne śnieżyce. Jeżeli prognozy nie przesuną strefy opadów na zachód to na Wzniesienia Łódzkie spadnie blisko 8 centymetrów świeżego śniegu. Od 10 do 30 cm śniegu spadnie na Sudety. Na pozostałym obszarze odnotujemy przyrost śniegu o 3-7 cm. W ciągu dnia pojawią się przelotne opady śniegu do 1-1,5 cm. Temperatura bilansować ma w okolicy -1/0 stopni. Wieczorem w centrum już około -4 stopni.

Małopolska, Podkarpacie– tutaj sypać zacznie w drugiej części nocy i tu spadnie od 2 do 6 cm. Tylko w górach i na Podhalu do 12 cm. Do południa opady będą słabe. Powrócą w godzinach popołudniowych i do wieczora może przybyć kolejne 1-4 cm. Temperatura wyniesie od -3 stopni na Podhalu do 0 stopni Celsjusza na pozostałym obszarze.

Kielecczyzna- największa szansa na większy śnieg do 5 cm jest na zachodzie województwa. Na pozostałym obszarze tak naprawdę do ostatniej chwili nie będzie wiadomo czy opady dotrą. Przelotne opady pojawią się tutaj również po południu. Temperatura wyniesie od -3 stopni w Górach Świętokrzyskich do -1 stopnia na pozostałym obszarze.

Lubelszczyzna, Mazowsze, Warmia, Mazury, Podlasie– szanse na opady śniegu w nocy jest bardzo mało. Miejscami może poprószy i spadnie do 1 centymetra. Około południa przelotnie popada na wschodzie i na Mazowszu- spadnie od 0,5 do 2 cm śniegu. Najcieplej będzie o poranku. Wieczorem na Podlasiu będziemy mieć już blisko -10 stopni Celsjusza.

Do czwartku wieczora na zachodzie Kaszub możemy mieć już łącznie ponad 35 centymetrów śniegu.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x