poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Początek marca ciepły, z przelotnymi opadami deszczu [POGODA]

spot_img

Pierwszego marca rozpoczynamy okres meteorologicznej wiosny.

Pogoda w pierwszym tygodniu marca niewiele będzie się różnić od tej jaka panowała w lutym. Pojawi się zarówno bardzo ciepły okres jak i śnieg. Na zachodzie, północy i w centrum popada najmniej.

W poniedziałek do południa na południu kraju, na wschodzie i w centrum (od Warmii i Mazur po Podlasie, Mazowsze, Łódzkie, Lubelszczyznę) głównie od godzin południowych opady deszczu do 3-5 mm. Nieco mocniej popada w okolicy Ostrołęki, Terespola, gdzie spadnie do 7-8 mm.

Na pozostałym obszarze sporo przejaśnień. Temperatura oscylować będzie w okolicy 7-12 stopni.

 

Wtorek to dzień skrajności. W okolicy Przemyśla zanotujemy nawet 15-16 stopni. Na wschodzie i południu kraju około 12-15 stopni. W centrum i na północnym wschodzie 10-12 stopni. Chłodniej na zachodzie i północy 7-10 stopni. Początkowo sporo przejaśnień. Jednak z upływem dnia przybywać będzie chmur, z których na południu, północy i w centrum trochę popada- do 1-3 mm. Nieco mocniej na krańcach południowych 5-10 mm.

W środę na wschodzie nadal ma padać deszcz przy temperaturze o 10 stopni niższej. W samo południe tylko 4-6 stopni. Wieczorem na Roztoczu, Podhalu i w Bieszczadach może pojawić się śnieg. Na pozostałym obszarze dość sucho. Miejscami słabo popada do 2 mm, a miedzy opadami dużo chwil ze słońcem.

Kolejne dni coraz suchsze w całym kraju. Nocami z racji dużej ilości pogodnego nieba przymrozki do 0/-3 stopni. Popołudnia przynosić będą 4-10 stopni.

Tydzień zakończy się na granicy termicznego przedwiośnia i wiosny.

 

Łukasz Sieligowski 

https://agroprofil.pl/p/prenumerata-magazynu-agroprofil-12miesiecy/

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników