W nocy bardzo silny wiatr w porywach do 65 km/h przetoczy się przez Dolny Śląsk, Ziemię Łódzką, południowe Kujawy oraz południe, zachód i wschód Wielkopolski. Na południe i północ od tej strefy powieje do 45 km/h, a na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie powieje słabo do 20 km/h.
Temperatura nad ranem spadnie do 13/15 stopni. Nieco cieplej do 17 stopni na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Małopolsce i Opolszczyźnie.
Noc sucha i pogodna pozostanie na południu kraju. Wieczorna strefa opadów ciągłych znad okolic Szczecina, Piły, Miastka przemieści się w nocy nad Kujawy, północne, zachodnie, środkowe, wschodnie Mazowsze i dalej w kierunku Podlasia- suma opadów wyniesie do 20 mm. Na północy, północnym zachodzie, wschodzie i w centrum pojawiać się będą przelotne opady do 5 mm, jedynie od okolic Piły po Szczecin, Koszalin lokalnie może spaść dodatkowe 20-30 mm.
W ciągu dnia silne i przelotne opady deszczu wraz z burzami pojawiać się mają na północy kraju- aż po Kujawy, zachodnie, północne, wschodnie Mazowsze i całe Podlasie. W centrum również może popadać, ale te opady największe szanse mają występować do godzin południowych- później opady zanikną już na całym obszarze centralnej Polski. Na południu nadal sucho i słonecznie.
Zrobi się zimno. W całym kraju będzie poniżej 21 stopni. Najwyższe wartości wskażą termometry na Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie, Kujawach i na Ziemi Lubuskiej- 20 stopni. Na pozostałym obszarze przeważnie 17/19 stopni. Po opadach deszczu spadek temperatury do 12/14 stopni.
W ciągu dnia nadal silnie powieje na wschodzie, południu, zachodzie i w centrum kraju a także na Pomorzu Zachodnim- gdzie pojawi się cofka u wybrzeży Bałtyku i niewielki sztorm w związku ze zmianą kierunku wiatru od strony Morza. Porywy wiatru na tym obszarze kształtować się mają na poziomie 30/55 km/h. Słabiej do 30 km/h powieje na Warmii, Mazurach, Pomorzu Gdańskim. Podczas opadów przelotnych i burzowych wiatr rozpędzić się może do 75 km/h.