środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Pierwszy powiat może już sypać azot oficjalnie! Reszta kraju nadal musi czekać

spot_img

W powiecie koszalińskim, znajdującym się w województwie zachodniopomorskim, rolnicy otrzymali zielone światło do przystąpienia do oficjalnego nawożenia azotem. Jest to pierwszy powiat, który po uchwaleniu nowego rozporządzenia może rozpocząć proces nawożenia wcześniej.

Pierwszy powiat może już sypać azot oficjalnie! Reszta kraju nadal musi czekać
zdj: Archiwum AP

Powiat koszaliński może już sypać azotem

Przypomnijmy, żeby móc przystąpić do wcześniejszego nawożenia, konieczne jest przejście przez tzw. „próg temperatury”. Oznacza to, że przez 5 kolejnych dni średnia dobowa temperatura na powierzchni 95% danego powiatu musi przekroczyć wartość progową 3°C lub 5°C. Codziennie na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (www.agrometeo.imgw.pl) w sekcji „Kryterium wcześniejszego terminu nawożenia” publikowane są mapy oraz wykazy powiatów, w których to przejście miało miejsce, dla obu wartości progowych, w okresie od 1 do ostatniego dnia lutego. Dziś tj. 16 lutego taka możliwość pojawiła się w powiecie koszalińskim, gdzie temperatura przekroczyła 3 stopnie Celsjusza przez pięć ostatnich dni.

Rolnicy z pozostałych powiatów muszą uzbroić się w cierpliwość, w żadnym innym regionie, oficjalnie odnotowana temperatura przez pięć ostatnich nie przekroczyła wymaganych 3 stopni.

źródło: agrometeo.imgw.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x