piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

Ogromne zainteresowanie kredytami płynnościowymi. Złożono wnioski łącznie na 3 mld!

spot_img

Ogłoszenie o uruchomieniu kredytów płynnościowych spotkało się z żywym zainteresowaniem ze strony rolników. Wnioski o kredyty płynnościowe warte 3 miliardy złotych złożyło już 58 tysięcy polskich rolników. – poinformował minister rolnictwa Robert Telus.

ASF - Wyrównanie stratkredyty płynnościowe

Program kredytów płynnościowych dla rolników

W odpowiedzi na destabilizujące wydarzenia na arenie międzynarodowej, polscy rolnicy znaleźli się w trudnej sytuacji związanej z ograniczeniami handlowymi na rynku rolno-spożywczym. Agresja Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy miała negatywny wpływ na wiele dziedzin gospodarki, w tym na rolnictwo. W odpowiedzi na te wyzwania wprowadzono program kredytów płynnościowych, mający na celu zapewnienie wsparcia finansowego dla producentów rolnych w celu poprawy płynności finansowej.

58 tysięcy wniosków na łączną kwotę 3 mld złotych

Ogłoszenie o uruchomieniu kredytów płynnościowych spotkało się z żywym zainteresowaniem ze strony rolników. Dotychczas ponad 58 tysięcy wniosków na łączną kwotę 3 miliardów złotych zostało złożonych. To wyraźny sygnał, że kryzys w gospodarce jest naprawdę poważny i program jest kluczowy dla rolników, którzy borykają się z niepewnością na rynku oraz potrzebują wsparcia finansowego, aby utrzymać płynność swoich gospodarstw.

Do kiedy można złożyć wniosek?

Kredyty płynnościowe są dostępne dla rolników od lipca bieżącego roku i można je ubiegać się w bankach współpracujących z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Otrzymane środki mogą być wykorzystane na poprawę płynności finansowej i przeciwdziałanie skutkom ograniczeń rynkowych. Program kredytowy przewiduje również możliwość uzyskania dopłat z budżetu państwa na określony okres, co dodatkowo łagodzi obciążenia finansowe rolników.

Ministerstwo rolnictwa zakłada, że program kredytów płynnościowych będzie działał do 31 grudnia 2023 roku. Maksymalna kwota kredytu jest uzależniona od powierzchni użytków rolnych gospodarstwa. 

źródło: BANKIER

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x