czwartek, 22 lutego, 2024

Nowy minister rolnictwa z wizytą na granicy. Planuje zwoływać sztab kryzysowy co najmniej raz w tygodniu

spot_img

Wczoraj wieczorem odbyło się posiedzenie sztabu kryzyzowego w siedzibie ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi zgodnie z zapowiedzią ministra Roberta Telusa. W posiedzeniu uczestniczyli członkowie kierownictwa resortu, w tym sekretarze stanu Rafał Romanowski, Anna Gembicka, Ryszard Bartosik oraz podsekretarz stanu Krzysztof Ciecióra. 

W spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy departamentów, a także przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Głównego Inspektoratu Weterynarii, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Inspekcji Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Celno-Skarbowej, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Elewarru.

Tematyka posiedzenia

Jak informuje MRiRW, przedstawiciele poszczególnych służb odpowiedzialnych za kontrole na granicach przedstawili aktualną sytuację dotyczącą sprawdzania produktów rolnych importowanych z Ukrainy. Zgodnie z przekazanymi informacjami każda ze służb, w ramach swoich kompetencji, w 100 procentach kontroluje napływające do Polski produkty.

“Zarówno transport kolejowy, jak i drogowy jest w pełni kontrolowany, aby na teren Polski, a tym samym również na teren Unii Europejskiej, nie został wpuszczony żaden produkt o niepewnej jakości. Jakość wwożonych produktów musi być zgodna z przepisami. To jest dla nas niezwykle istotne, tak ze względu bezpieczeństwa żywności, jak i ze względu na eksport naszej żywności” – podkreślił minister Robert Telus.

Wizyta na granicy nowego Ministra Rolnictwa

Nowy minister rolnictwa poinformował, że 7 kwietnia tj. dziś, wraz z sekretarzem stanu Rafałem Romanowskim, złoży wizytę na granicy polsko-ukraińskiej.

“Na granicy spotkamy się również z ministrem rolnictwa Ukrainy Mykołą Solskim w celu bliższego zapoznania się propozycjami strony ukraińskiej w kwestii eksportu produktów rolnych z tego kraju” – zaznaczył minister Robert Telus.

Szef resortu rolnictwa zapowiedział również, że posiedzenia zespołu kryzysowego będą odbywały się często, co najmniej raz lub dwa razy w tygodniu.

źródło: MRIRW

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Margo
Margo
10 miesięcy temu

Jest takie stare polskie przysłowie srutu tutu majty z drutu. Pisiory to sługusy Ukrainy będą pozorować działania a wszystko pozostanie po staremu. Swołocz banderowska

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x