niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img

Noc pod znakiem mgieł [POGODA]

spot_img

W nocy dzięki bardzo słabym porywom wiatru w całym kraju pojawią się gęste mgły, które nad ranem od Łodzi po Kalisz i Opole zanikną. Temperatura nad ranem spadnie w pobliże -3/0 stopni na południu, 0/2 stopni w centrum do 2/4 stopni Celsjusza na pozostałym obszarze.

Po opadnięciu mgieł pozostaną chmury, które do południa powinny ustapić na rzecz słońca na południu i zachodzie kraju oraz w wielu regionach centralnej Polski. Nadal przeważnie pochmurno, ale sucho na wschodzie i północy.

Najniższe temperatury w ciągu dnia będą w rejonie Krakowa gdzie utrzyma się lekki mrozek. Na pochmurnym wschodzie i północy około 2-4 stopni. Najcieplej na południowym zachodzie- w okolicy Legnicy możliwe nawet 6 stopni Celsjusza.

Można już z całą pewnością powiedzieć, że do Wigilii zima nam nie grozi, chociaż na wschodzie kraju w poniedziałek zapanuje termiczna zima- to jednak śnieg nie spadnie. 23 i 24 grudnia czeka nas nagłe ocieplenie, po którym przyjdzie równie szybko bo w Wigilie wieczorem albo z 24 na 25 grudnia ochłodzenie.

Okres od najbliższego poniedziałku do Sylwestra przyniesie liczne silne porywy wiatru, bardzo niskie ciśnienie oraz szybko zmieniające się temperatury jak i rodzaje opadów.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x