niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img

Nadchodzi nowa fala protestów

spot_img

„Będziemy działać – mocno!” – Pod takim hasłem grupa liderów Ogólnopolskiego Ruchu Rolników AGRO-unia z różnych regionów kraju, pod przewodnictwem Michała Kołodziejczaka, zebrała się w ten weekend po to aby podjąć decyzję w sprawie najbliższych działań strajkowo-protestacyjnych. 

– Mylił się każdy kto uważał, że rolnicy w tym roku już nie wyjdą na ulice !– mówi Michał Kołodziejczak. – Zebraliśmy się tu po to by ustalić plan działań na najbliższy czas. I w kolejnych dniach dziać się będzie bardzo dużo. My już czasu nie mamy. Albo weźmiemy sprawy w swoje ręce albo  zapomnijmy o rolnictwie w Polsce! Dziś ponosimy ogromne straty. Jest to spowodowane polityką rządu i to rząd musi za to zapłacić! Opozycja też ma nas gdzieś! Dzwonicie do nas często. Macie własne pomysły. Wspaniale! Zachęcamy do kontaktu. Nadchodzący protest odbędzie się tam gdzie oni rządzą – w Warszawie. To działanie musi być mocne i skuteczne.  

Rolnikom chętnym do udziału w protestach AGRO-unia udostępniła kontaktowy adres mailowy:: strajk2020@gmail.com. Pod tym adresem zainteresowani udziałem w protestach zgłaszać mogą wolę uczestnictwa i własne propozycje organizacyjne.

„Piątka AGRO-unii” 

Lider AGRO-unii Michał Kołodziejczak zapowiedział też, że jego organizacja przygotuje zestaw własnych propozycji zmian w polskim prawie a także postulaty, których celem jest obrona polskiego rolnictwa przed kryzysem i upadkiem. Pakiet ten wstępnie nazwano „Piątką AGRO-unii dla rolnictwa”. Jego szczegóły, podobnie jak plan protestów,  znane będą w najbliższym czasie. 

Obornik pod Ministerstwem i Sejmem

Tymczasem w nocy z piątku na sobotę (27-28 listopada br.) rolnicy – aktywiści AGRO-unii z województwa Warmińsko-Mazurskiego – pod Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi a także pod Sejmem przeprowadzili bardzo dosadną w formie akcję protestacyjną. Pod obiektami tymi pozostawiono mianowicie obornik i rolnicze deklaracje związane z protestami. Główne treści to sprzeciw wobec nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt zwanej też „Piątką Kaczyńskiego” a także troska o stan polskiego rolnictwa. 

Źródło i foto: AGRO-unia 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x