wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Młyny Kapka realizują ambitną inwestycję: Powstaje jeden z najnowocześniejszych młynów w Polsce

spot_img

Najnowsze wieści z Lubelszczyzny donoszą o powstaniu jednego z największych i najnowocześniejszych młynów w Polsce. Planowany termin rozpoczęcia budowy dużego młyna zbliża się wielkimi krokami i zgodnie z zapowiedziami inwestora, pozwolenie na rozpoczęcie prac ma zostać wydane jeszcze przed zakończeniem wakacji, o ile nic nie stanie na przeszkodzie.

Młyny Kapka realizują ambitną inwestycję: Powstaje jeden z największych i najnowocześniejszych młynów w Polsce
zdj: Intersteel Konstrukcje & Architektura

Końcowa faza przygotowań

Według informacji zamieszczonych na portalu Lublin 112, prace związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej niezbędnej do budowy jednego z największych i najnowocześniejszych młynów w Polsce dobiegają końca. Inwestycję tę realizuje firma Młyny Kapka z Tarnogrodu, zlokalizowanego w powiecie biłgorajskim, a planowane miejsce budowy znajduje się niedaleko Krasnegostawu. W chwili obecnej architekci skończyli zbieranie i kompletowanie niezbędnych dokumentów, które będą potrzebne do ubiegania się o pozwolenie na rozpoczęcie budowy.

Współpraca Młynów Kapka z gminą Krasnystaw

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu, inwestor ogłosił plany budowy nowoczesnego zakładu przetwórstwa zbożowego na wiosnę 2021 roku. Wybór lokalizacji, jaką jest miejscowość Krupiec, został podyktowany kilkoma czynnikami. Przede wszystkim istotnym argumentem były stworzone przez gminę Krasnystaw plany zagospodarowania przestrzennego, które sprzyjają tej inwestycji. Ponadto, istotnym czynnikiem był plan budowy drogi dojazdowej, która zapewni dogodne połączenie z pozostałą infrastrukturą. Warto również wspomnieć, że firma posiada około 11 hektarów terenu w tym konkretnym miejscu. Dodatkowo, gmina zadeklarowała wsparcie w procesie realizacji tej inwestycji.

Przełomowy projekt w pełnym rozkwicie

W ramach postępującego projektu, już zakończono pierwszy etap, który obejmował konstrukcję silosów mogących pomieścić kilkudziesiąt tysięcy ton zboża. Obecnie prace skupiają się na drugim etapie, czyli budowie młyna wraz z niezbędną infrastrukturą. Warto podkreślić, że planowana jest znacząca liczba miejsc pracy w nowym zakładzie, szacowana na od 50 do 70 osób. Ponadto, firma zamierza stanowić dla lokalnych rolników bezpośrednie miejsce zbytu dla ich zbóż. Ta inicjatywa przyniesie również korzyści dla przedsiębiorstw transportowych, budowlanych i montażowych działających na obszarze gminy i powiatu.

Ważne jest również, że inwestor skupia się na kwestiach ochrony środowiska. Zgodnie z jego zapewnieniami, jedynymi odpadami generowanymi podczas procesu produkcji mąki będą te związane z oczyszczaniem zbóż. Niemniej jednak, istnieje zapotrzebowanie na te odpady na rynku, ponieważ są one sprzedawane producentom pelletu. W ten sposób, inwestycja nie tylko przyniesie korzyści gospodarcze, ale również będzie uwzględniać aspekty zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Młyny Kapka posiadają już trzy zakłady produkcyjne: dwa w Jarosławiu na Podkarpaciu i w Tarnogrodzie w powiecie biłgorajskim. Jednak nowy zakład w Krupcu ma zdecydowanie przewyższać je zarówno pod względem skali, jak i nowoczesności.

źródło: Lublin 112

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x