środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Lekcje angielskiego dla dzieci z terenów wiejskich!

spot_img

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej rozpoczął rekrutację szkół do programu Youngster który daje możliwość skorzystania z dodatkowych zajęć angielskiego dla uczniów klas VIII z terenów wiejskich. Zapisy trwają do 2 sierpnia br.  To już 15. edycja jednego z flagowych programów edukacyjnych Fundacji EFRWP, w którym do tej pory wzięło udział ponad 31 tys. uczniów z 400 szkół z całej Polski.

Cel? Angielski dla każdego

Bez ocen, bez klasówek i bez prac domowych – taka wizja towarzyszy programowi Youngster. Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego mają na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z terenów wiejskich i poniesienie ich kompetencji językowych. Dużym atutem projektu są zajęcia prowadzane w małych, maksymalnie 15-to osobowych grupach, dostosowanych poziomem do umiejętności językowych uczniów, co znacząco ułatwia wzajemną komunikację i przyswajanie wiedzy. 

Zajęcia odbywają się przez cały rok szkolny – łącznie jest to 90 godzin, realizowanych w szkole w formie zajęć pozalekcyjnych przez wskazanego przez gminę nauczyciela języka angielskiego.

Bez presji i stresu

Formuła programu jest oparta na na nauce przez zabawę – bez odpytywania, klasówek i ocen, co ma na celu zachęcenie uczniów do aktywności. W ramach zajęć nauczyciele skupiają się na tym, aby pobudzić wewnętrzną motywację ucznia, akcentując nie obligatoryjność, lecz świadomy, wolny wybór, szansę edukacyjną, z której uczeń może, lecz nie musi skorzystać. Wszyscy uczestnicy programu otrzymają komplet podręczników do nauki języka angielskiego, dostosowanych do ich poziomu kompetencji językowej, a szkoły zyskają dodatkowe materiały edukacyjne i dydaktyczne doposażając bibliotekę szkolną.

W rekrutacji zostanie wybranych ok. 30 szkół, w których od września rozpoczną się zajęcia. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacji dostępne są na stronie Fundacji EFRWP: www.efrwp.pl oraz programu: www.youngster.pl

Źródło: www.efrwp.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x