wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

Kołodziejczak wystartuje w najbliższych wyborach!

spot_img

„Nie wierzę w to, że kolejny rząd będzie skonstruowany beze mnie” – padła wypowiedź lidera AgroUnii Michała Kołodziejczaka w rozmowie z Wirtualną Polską. Prezes organizacji przekazał, że wniosek o zarejestrowanie partii jest złożony, i czeka na rejestrację oraz decyzję sądu. Czy w parlamencie zasiądzie właściwa osoby na właściwym miejscu?

Ludzie są wkurzeni, cierpliwość się skończyła

Ostatnie miesiące upłynęły pod znakiem znacznych protestów rolników. Sfrustrowani przedsiębiorcy połączyli siły i wraz z liderem AgroUnii wyrazili stanowczy sprzeciw dla obecnej polityki w kraju. Jak wypowiedział się sam Kołodziejczak ludzie są wkurzeni a ich cierpliwość się skończyła. Zdaniem społeczności rolniczej politycy dopełnili się pewnego rodzaju zdrady a na to nie ma miejsca.

Myślę, że jestem najlepiej poinformowaną osobą w kraju, jeśli chodzi o nastroje ludzi. A takich nastrojów w Polsce nie było, odkąd działam społecznie i politycznie” – przekonuje Kołodziejczak.

Lewica czy prawica?

Mamy dziś w Polsce Lewicę laicką. A mi brakuje lewicy społecznej, broniącej słabszych, niereprezentowanych dziś przez nikogo. Ja będę chciał przełożyć kapitał społeczny na działania polityczne. To jest klucz tego wszystkiego, o co zawsze mi chodziło” – stwierdził  lider AgroUnii.

 W opinii Kołodziejczaka obecny rząd ignoruje potrzeby rolników jednak zaznaczył, że opozycja nie stanowi w tym wypadku alternatywy. 

„Oni też zostawili ludzi. I nie zwracają się do nas, nie szukają współpracy, nie pytają, co można razem zdziałać i jak pomóc ludziom.” – argumentuje.

Więcej niż rolnictwo

Kołodziejczak zapytany o obszar działań w parlamencie odpowiedział, że zakres będzie wykraczał poza gałąź rolnictwa.

Gdybym tak zrobił, stracilibyśmy potencjał. Nie chcemy się zamykać. Moim głównym celem jest odbudowa związków zawodowych w Polsce i to jest cel polityczny. Za każdą poważną opozycyjną partią polityczną powinny stać związki zawodowe. A dzisiaj te związki są słabe. Nowoczesny model prowadzenia polityki pokazuje, że ruchy społeczne, związki zawodowe i stowarzyszenia muszą współgrać z partiami. Bo jeśli partie nie mają takiego zaplecza społecznego, to są oderwane od elektoratu- stwierdził. 

„Zrobimy wszystko, żeby odegrać w wyborach parlamentarnych znaczącą rolę”- zapowiedział prezes AgroUnii. Wybory parlamentarne mają odbyć się jesienią 2023 roku. 

źródło:wp.pl

Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x