środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Już w środę protesty w Warszawie!

spot_img


Kołodziejczak o środowym proteście

Lider AGROunii Michał Kołodziejczak za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał informacje dotyczące organizacji zaplanowanego na środę 30 września br. protestu rolników.

– Do realizacji tego celu powołany został komitet protestacyjny, w którym uczestniczą różne organizacje rolnicze – wyjaśnia Michał Kołodziejczak. – Nieprawdą jest natomiast to, że o godzinie10.00 na Placu Trzech Krzyży spotkać się będzie mogło jedynie 150 osób. Faktycznie obostrzenia dotyczące COVID-19 mówią o tym, że jedno zgłoszenie manifestacji dotyczyć może jedynie 150 osób. Nie jest natomiast prawnie zabronione zgłaszanie kilku manifestacji mających się odbyć w tym samym miejscu i w tym samym czasie. Prawo tego nie zabrania, dlatego wnioski złożyła nie tylko AGROunia, ale też inne organizacje uczestniczące w komitecie protestacyjnym. W ten sposób legalnie do Warszawy mogą przybyć nas tysiące. Nie zapominajmy tylko o maseczkach i o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Przyjedźcie a wasz udział w proteście będzie całkowicie legalny. Weźcie też ze sobą biało-czerwone flagi. Niech wasz udział będzie dla wszystkich widoczny. 

Nie tylko „Piątka Kaczyńskiego”

Przypomnijmy: środowy protest rolników rozpocznie się o godzinie 10.00 na Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Następnie jego uczestnicy przejdą pod gmach Sejmu RP i pod Pałac Prezydencki. Głównym powodem protestu rolników jest ich niezgoda na zapisy przyjętej ostatnio nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, a także sposób sejmowego procedowania nad nowelą. Lider AGROunii zapowiada jednak, że podczas protestu poruszone zostaną także inne ważne dla rolników problemy jak: sprzedaż trzody chlewnej, walka z ASF oraz sprzedaż warzyw.

Bardzo ważne informacje strajkowe

Proszę Was o udostępnienie tego nagrania.Już w najbliższą środę widzimy się w Warszawie.Spotykamy się na Placu Trzech Krzyży o godzinie 10.00 —>idziemy pod Sejm —-> Pałac Prezydencki. Wiele środowisk chciałoby rozbić rodzącą się jedność. Nie pozwolimy na to. Będą nas tysiące -zgodnie z prawem!Jeśli wierzysz już jesteś zwycięzcą już wygrałeś, uwierz!

Opublikowany przez Agrounia Piątek, 25 września 2020

Będzie spotkanie z Prezydentem Dudą?

Powyższe informacje na temat przebiegu środowego protestu uzupełnił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Sławomir Izdebski, Szef OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych,

Do stolicy ma przyjechać kilka tysięcy rolników. Punktem spotkania jest Plac Trzech Krzyży. Stamtąd udamy się pod Sejm, a następnie, około godz. 13.00-13.30 do prezydenta Andrzeja Dudy. Na spotkanie z głową państwa uda się wyznaczona przez nas delegacja. Dodam, że wypowiedzi prezydenta dają nam nadzieję, że nie podpisze on tej szkodliwej ustawy. Będziemy o to apelować, przypominając głowie państwa, że wieś zaufała mu w ostatnich wyborach. To do czegoś zobowiązuje. Dziś prezydent ma wybór: czy stanie po stronie głupoty czy po stronie rolników.


Źródło i foto: AGROunia

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Klempa Beata
Klempa Beata
3 lat temu

Rząd przesłał do Sejmu projekt ustawy promującą ideologię singli.
W ramach tej ustawy zostanie powołany minister do walki o prawa kotków poczętych.
Wiecie kto zostanie powołany na to stanowisko ?
Główny przedstawiciel singlowej zarazy kraju.

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x