czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

Jeszcze w czerwcu Rada UE rozpocznie rozmowy akcesyjne z Mołdawią i Ukrainą

spot_img

Ambasadorowie 27 krajów Unii Europejskiej potwierdzili gotowość do rozpoczęcia rozmów członkowskich z Ukrainą i Mołdawią. Rozmowy mają się rozpocząć we wtorek, 25 czerwca.

„Ambasadorowie zasadniczo zgodzili się na ramy rozmów akcesyjnych z Ukrainą i Mołdawią. 25 czerwca prezydencja belgijska zwoła pierwsze konferencje międzyrządowe” – podało źródło – Le Point.

Zaznacza się, że decyzja powinna zostać oficjalnie zatwierdzona na posiedzeniu ministerialnym 21 czerwca.

Pierwsze negocjacje odbędą się już 25 czerwca

„Rada UE zatwierdziła wspólne stanowiska UE, w tym ramy negocjacyjne, dotyczące rozmów akcesyjnych z Ukrainą i Mołdawią. To otwiera drogę do rozpoczęcia negocjacji we wtorek, 25 czerwca w Luksemburgu” – stwierdziła w oświadczeniu belgijska prezydencja na Platformie X.

Konferencja międzyrządowa z Ukrainą planowana jest na godzinę 15:30 czasu lokalnego, a z Mołdawią – na godzinę 18:00.

Wcześniej przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że Ukraina spełniła wszystkie wymogi, dlatego UE powinna rozpocząć w tym miesiącu negocjacje z Ukrainą w sprawie członkostwa.

Źródło: Le Point

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x