środa, 28 lutego, 2024

Jak rozwiązania firmy Kärcher mogą pomóc rolnikom?

spot_img

Higieniczne warunki pracy zawsze były aspektem istotnym, lecz w obecnych czasach musimy kłaść jeszcze większy nacisk na czystość w naszym otoczeniu. Firmą ułatwiającą zachowanie higieny na najwyższym poziomie jest Kärcher, który oferuje myjkę wysokociśnieniową z podgrzewaniem wody typu HDS, z możliwością czyszczenia parowego. Wyemitowana para potrafi osiągnąć temperaturę aż 155°C ! Chociaż nie ma certyfikowanych sposobów na zwalczenie koronawirusa to badania naukowe donoszą, że ginie on temperaturze wyższej niż 60°C. Dzięki wysokiej temperaturze wypuszczanej pary patogeny nieodporne na działanie wysokich temperatur, do jakich zalicza się koronawirus zostają skutecznie usunięte. Dodatkowa możliwość pracy z środkami czyszczącymi z zastosowaniem lancy pianowej uskutecznia wyeliminowanie zagrożenia pozostawiając idealnie czystą przestrzeń.

DO WALKI Z ASF i H5N8

To nie pierwszy raz gdy urządzenie z systemem HDS było zalecane do walki z wirusami. Stosowanie ich było rekomendowane przez instytucje publiczne w walce z ptasią grypą i ASF. Energia cieplna odgrywa kluczową rolę w przyspieszeniu i poprawie efektywności procesu czyszczenia. Dajmy na to sytuacje z życia wziętą- mycie naczyń. Pod zimnym strumieniem wody, tłuszcz i resztki jedzenia schodzą mozolnie wydłużając czas spędzony przy zlewie. Ta sama sytuacja odnosi się do profesjonalnych prac czyszczących.  Zastosowanie  wysokiej temperatury  zapewnia usunięcie brudu: przyrost temperatury o każde 10°C przyspiesza procesy chemiczne i skraca o połowę czas reakcji. Zastosowanie gorącej wody może skrócić całkowity czas czyszczenia nawet o 40%,co prowadzi do optymalizacji kosztów. Ponadto powierzchnie, które są czyszczone gorącą wodą, pozostają lekko podgrzane co przyspiesza proces schnięcia.

WSZECHSTRONNOŚĆ JEDNEGO URZĄDZENIA

Urządzenie świetnie sprawdzi się w miejscach trudno dostępnych, szczególnie przy czyszczeniu i dezynfekcji dużych powierzchni, takich jak sufity, ściany, podłogi, okna, bramy, a także kojce dla zwierząt oraz urządzenia do pojenia i karmienia. W rolnictwie znajdą zastosowanie przy pracach dezynfekcyjnych i czyszczących w oborach, kurnikach, chlewach, itp. a także posłużą doskonale do dbania o czystość maszyn rolniczych i środków transportu. Jakby tego wszystkiego było mało Kärcher w swojej ofercie posiada akcesorium WR 50 przeznaczone do  usuwaniu chwastów za pomocą gorącej wody pod ciśnieniem.

Urządzenia wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody są obecnie nieodzowne w miejscach, które wymagają najwyższych standardów higieny. Połączenie wysokiego ciśnienia i gorącej wody podgrzanej do 85 °C może znacznie zredukować liczbę drobnoustrojów nieodpornych na wysokie temperatury. Świadectwem efektywności są badania przeprowadzone w gospodarstwach rolnych, które wskazują, że za pomocą wyżej opisanej technologii można skutecznie usunąć od 70% do 80% wszystkich mikroorganizmów i patogenów. Pracując w trybie czyszczenia parowego skuteczność ta wzrasta do 99,99%.

Maria Chmal
źródło: materiały prasowe Kärcher

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x