wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

Stawki za badanie zwierząt będą wyliczone na nowo?

spot_img

Podwyżka opłat za wydanie świadectwa zdrowia dla świń uderza szczególnie w małe gospodarstwa i prowadzi do likwidacji przez nich stad trzody chlewnej. Krajowa Rada Izb Rolniczych zaapelowała do MRIRW w sprawie dostosowania stawek opłat za badanie zwierząt do realnych możliwości małych producentów trzody chlewnych. Jaka jest odpowiedź Ministerstwa?

Planowana jest analiza skutków w sprawie stawek opłat

W odpowiedzi na pismo MRIRW, można przeczytać, że rozważane jest przeprowadzenie oceny skutków podjętych działań:

„(…) uprzejmie informuję, że planowane jest dokonanie analizy rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 29 lipca 2022 r. w sprawie stawek opłat za czynności wykonywane przez Inspekcję Weterynaryjną (Dz. U. poz. 1672) w zakresie skutków dla podmiotów, a w szczególności dla rolników. Jeśli wyniki takiej analizy wskażą na konieczność dokonania zmian obowiązujących przepisów prawa dotyczących opłat lub należności za kontrole urzędowe, takie działanie będzie realizowane w ramach prac legislacyjnych.”

O szczegółach planowanej analizy nie poinformowano.

źródło: KRIR

Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x