poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Hodowcy drobiu, bydła i świń mogą ubiegać się wsparcie w związku z ryzykiem salmonelli

spot_img

Od 24 maja hodowcy drobiu, bydła i świń, ubezpieczeni od ryzyka wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie. Wsparcie to realizowane jest w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Hodowcy drobiu, bydła i świń mogą ubiegać się wsparcie w związku z ryzykiem salmonelli

Pomoc finansowa dla hodowców zwierząt

Pomoc finansowa będzie mogła być przyznana hodowcom drobiu, bydła i świń, którzy mają zarejestrowaną działalność produkcyjną i ubezpieczyli zwierzęta od zachorowania na salmonellozę. Muszą oni również posiadać prawo do nieruchomości, na terenie której prowadzą chów, a umowa ubezpieczenia powinna obejmować co najmniej: 1000 sztuk rzeźnych kurcząt, gęsi, indyków i drobiu nieśnego; 14 sztuk świń; 4 sztuki bydła.

Warunki przyznania wsparcia

Pomoc przyznawana będzie w formie 70 proc. dopłaty do składki, pod warunkiem że z polisy wynika, że wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku wystąpienia szkód, które wyniosą ponad 20 proc. Co istotne, okres objęty umową nie powinien rozpoczynać się przed 1 kwietnia 2022 r., a zainteresowany dofinansowaniem nie może korzystać z innych dopłat do ubezpieczenia.

Nabór wniosków

Wnioski od 24 maja do 21 czerwca 2023 r. będą przyjmować biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To trzeci nabór w ramach tego działania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Hodowcy mają okazję skorzystać z dofinansowania, które pomoże im zminimalizować ryzyko związane z wystąpieniem salmonelli w ich gospodarstwach. Działanie to ma na celu poprawę warunków hodowli zwierząt i zapewnienie bezpiecznej produkcji żywności. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie resortu.

źródło: ARIMR

Napisz komentarz

3 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x