sobota, 2 grudnia, 2023
spot_img

Głupie zabawy na polach, a szkody szacowane na kilka tysięcy złotych

Wydaje się, że wszyscy powinni wiedzieć, że pola uprawne to miejsca, w których powstaje żywność, że praca na nich to ogromny wysiłek i to bez pewności ostatecznego efektu, czyli odpowiedniego plonu. Natomiast potrzeby żywnościowe, szczególnie w dobie obecnego głębokiego kryzysu, to priorytet. A jednak nie! Są ludzie, którzy mylą pola uprawne z placem zabaw, a efekt tego jest opłakany. 

Zniszczone pola pod Suchorzewem 

Tym razem problem zniszczeń dokonanych dla zabawy dotknął rolników z Suchorzewa (gmina i powiat Pleszew, woj. wielkopolskie). Nieopodal tej miejscowości na obsianym polu nieznany sprawca postanowił zakręcić kilka „bączków”. Sprawca wjechał na pole uprawne gdzie posiano pszenicę. Na ziemi rolnicy i policja stwierdzili wyraźne ślady opon. W mediach społecznościowych pojawiło się też nagranie, na którym widać mocno zdewastowaną powierzchnię.

Policja szuka sprawcy

Zgłodzenie do Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie wpłynęło 12 kwietnia br. Wartość strat policja oszacowała na 5 tysięcy złotych. Jednak w rzeczywistości bardzo trudno jest teraz określić jak wpłynie to na plon zebrany z pola. Straty z pewnością będą znacznie większe. 
 
Źródło i foto: Komenda Powiatowa Policji w Pleszewie, portal: pleszew.naszemiasto

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x