sobota, 31 lipca, 2021

Drzewo upadło na traktor. Mógł zginąć człowiek!

-REKLAMA-spot_img

W miejscowości Dzięcioły (gmina Brzeziny, powiat kaliski, woj. wielkopolskie), gdzie doszło do bardzo groźnego zdarzenia. W sobotę, 22 maja br. o godz.18.20 jednostka OSP w Brzezinach została zadysponowana do drzewa, które w wyniku wichury upadło na ciągnik rolniczy. Stało się to w jednym z gospodarstw w miejscowości Dzięcioły. 

Na szczęście bez ofiar

I choć na szczęście tym razem nikt nie ucierpiał, to maszyna uległa bardzo poważnym uszkodzeniom. Zdarzenie wymagało też interwencji strażaków ochotników z Brzezin i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr z Kalisza. Dodajmy, że strażacy w podobnych sytuacjach kierują do rolników prośby o najwyższą ostrożność, reagowanie na najmniejsze nawet oznaki nagłych zmian pogodowych, a szczególnie o właściwe zabezpieczenie rolniczych maszyn, a także o dbałość o własne bezpieczeństwo. Szczególnie w okresach intensywnych prac polowych.   

Dwa następne drzewa

Dodajmy, że tego samego dnia, w sobotę, 22 maja br., strażacy z OSP w Brzezinach o godz. 17.40 interweniowali w sprawie drzewa przewróconego na jezdnię (także w miejscowości Dzięcioły). Natomiast o godz. 18.05 strażaków ochotników zadysponowano do kolejnej analogicznej sytuacji – przewróconego na jezdnię drzewa. Tym razem w miejscowości Zaleśna. 

Źródło i foto: Profil OSP w Brzezinach na Fb

-REKLAMA-spot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podobne artykuły

Śledź nas

22,896FaniLubię
532ObserwującyObserwuj
7,980SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły