sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Drzewo upadło na traktor. Mógł zginąć człowiek!

spot_img

W miejscowości Dzięcioły (gmina Brzeziny, powiat kaliski, woj. wielkopolskie), gdzie doszło do bardzo groźnego zdarzenia. W sobotę, 22 maja br. o godz.18.20 jednostka OSP w Brzezinach została zadysponowana do drzewa, które w wyniku wichury upadło na ciągnik rolniczy. Stało się to w jednym z gospodarstw w miejscowości Dzięcioły. 

Na szczęście bez ofiar

I choć na szczęście tym razem nikt nie ucierpiał, to maszyna uległa bardzo poważnym uszkodzeniom. Zdarzenie wymagało też interwencji strażaków ochotników z Brzezin i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr z Kalisza. Dodajmy, że strażacy w podobnych sytuacjach kierują do rolników prośby o najwyższą ostrożność, reagowanie na najmniejsze nawet oznaki nagłych zmian pogodowych, a szczególnie o właściwe zabezpieczenie rolniczych maszyn, a także o dbałość o własne bezpieczeństwo. Szczególnie w okresach intensywnych prac polowych.   

Dwa następne drzewa

Dodajmy, że tego samego dnia, w sobotę, 22 maja br., strażacy z OSP w Brzezinach o godz. 17.40 interweniowali w sprawie drzewa przewróconego na jezdnię (także w miejscowości Dzięcioły). Natomiast o godz. 18.05 strażaków ochotników zadysponowano do kolejnej analogicznej sytuacji – przewróconego na jezdnię drzewa. Tym razem w miejscowości Zaleśna. 

Źródło i foto: Profil OSP w Brzezinach na Fb

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x