środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Dodatkowy miliard na rozwój małych gospodarstw. ARiMR zwiększa pulę środków

spot_img

Od 16 kwietnia 2024 r. rolnicy mogą cieszyć się z ważnej zmiany w Regulaminie naboru wniosków o pomoc w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 dotyczącej interwencji I.10.5 Rozwój małych gospodarstw. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła zwiększenie dostępnej puli środków. O ile?

Pula środków zwiększona o ponad 1 mld zł

Nowy Regulamin, który wchodzi w życie od wspomnianej daty, przynosi istotne zmiany dla osób ubiegających się o wsparcie w ramach naboru prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa między 29 września a 24 listopada 2023 roku. Dotychczasowy limit funduszy, wynoszący 468 000 000 zł, został zwiększony niemal trzykrotnie, osiągając imponującą kwotę 1 475 661 600 zł. To oznacza, że wszyscy rolnicy, których wnioski zostaną pozytywnie rozpatrzone, będą mogli liczyć na wsparcie finansowe.

Rozwój małych gospodarstw stanowi istotny element budowania odpornego i zrównoważonego sektora rolniczego. Dzięki wsparciu finansowemu, rolnicy będą mogli lepiej konkurować na rynku, wprowadzać innowacje oraz dostosowywać się do zmieniających się warunków środowiskowych i rynkowych. W rezultacie, polska wieś może stać się jeszcze bardziej dynamicznym i konkurencyjnym środowiskiem gospodarczym.

źródło: ARIMR

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x