piątek, 21 czerwca, 2024
spot_img

Dni Pola w Strzelcach

spot_img

Już 23 czerwca 2022 w Hodowli Roślin Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR w Strzelcach (woj. łódzkie, pow. kutnowski) odbędą się „Dni Pola” organizowane przez Hodowlę Roślin Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR oraz BASF Polska Sp. z o.o.

„Dni Pola” jest to impreza mająca na celu promocję postępu biologicznego wśród polskich rolników. Specjalnie w tym celu przygotowano ponad 110 poletek demonstracyjnych, na których prezentowane będą odmiany rzepaku, zbóż, kukurydzy, roślin strączkowych, ziemniaków oraz innych gatunków. Po raz pierwszy rolnicy będą mieć możliwość zobaczenia „na żywo” odmiany zarejestrowane w roku 2022 a także kandydatów do rejestracji w roku 2023.  Na prezentowanych odmianach będzie można również zapoznać się z najnowszą technologią ochrony roślin środkami firmy BASF.

Zwiedzający będą mieć możliwość nieograniczonych konsultacji z hodowcami odmian, ekspertami ds. ochrony roślin, uprawy, itp. Ponadto zostanie zaprezentowana oferta producentów i dystrybutorów maszyn rolniczych, producentów nawozów, materiału siewnego oraz innych środków do produkcji rolnej. 

„Dni Pola” w Strzelcach  to jedna z najciekawszych i największych imprez poświęconych postępowi biologicznemu w rolnictwie i stanowi największą w Polsce kolekcję polskich odmian roślin rolniczych prezentowaną podczas imprez dedykowanych producentom rolnym.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x