Co znajdziesz w artykule?
W czerwcu rolnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniach w ramach Dni Pola INNVIGO. W trakcie tych wydarzeń rolnicy będą mogli zapoznać się z nowościami wprowadzonymi ostatnio na rynek, doświadczeniami wdrożeniowymi i demonstracyjnymi, a także przyjrzeć się w praktyce rekomendowanym rozwiązaniom oraz poradzić się ekspertów.
Spotkania organizowane są wspólnie z firmami nasiennymi. Na poletkach doświadczalnych będzie można zapoznać się z kompleksową ochroną poszczególnych gatunków zbóż, rzepaku, buraków cukrowych czy kukurydzy. Tego rodzaju spotkania to także możliwość zapoznania się z nowinkami wprowadzanymi przez firmy z branży rolniczej. Spotkania na polu stwarzają szansę by zobaczyć
Jakie środki podczas Dni Pola INNVIGO
- Regulatory: Regullo 500 EC (trineksapak etylu), Mepik 300 SL (chlorek mepikwatu) i Korekt 510 SL (etefon).
- Herbicydy do jesiennej ochrony zbóż i rzepaku ozimego: Zorro 300 SL (pikloram), Baristo 500 SC (napropamid), Cevino 500 SC (flufenacet). Dzięki nowym rejestracjom INNVIGO ma w ofercie kompletne rozwiązanie zarówno do ochrony rzepaku, jak i zbóż, z pełnym spektrum zwalczanych chwastów.
- Fungicydy: Makler 250 SE (azoksystrobina), Harcer 425 EC (difenokonazol, tebukonazol, propikonazol) i Kier 450 SC (difenokonazol, tebukonazol i azoksystrobina).
Spotkania z ekspertami
W porównaniu do roku ubiegłego INNVIGO zaprezentuje doświadczenia wdrożeniowe i demonstracyjne o większej skali. Ponadto oprócz wiedzy praktycznej, uczestnicy będą mogli posiąść wiedze merytoryczną, którą przekażą eksperci. Jednym z nich Andrzej Brachaczek, Dyrektor ds. badań i rozwoju w INNVIGO, który dysponuje szeroką wiedzą zarówno pod kątem chemii i mechanizmów działania środków, jak i fizjologii i morfologii roślin, nawet na poziomie genetyki.
Natomiast już dzisiaj gościem Dni Pola w Hulczach w powiecie hrubieszowskim będzie prof. dr hab. Paweł K. Bereś specjalista w dziedzinie entomologii. W regionie tym znaczną powierzchnię stanowi uprawa buraka cukrowego. Plantatorzy buraka co roku borykają się z występowaniem szarka komośnika. Dlatego warto spotkać się z prof. Beresiem i dowiedzieć się o zagadnieniach związanych zachowaniem tego szkodnika i metodami zwalczania. Firma INNVIGO ma w planach poszerzanie paneli tematycznych z wystąpieniami ekspertów, jeżeli spotkają się one z zainteresowaniem rolników.
Kalendarz spotkań polowych organizowanych przez INNVIGO:
- 12 czerwca – Rozbity Kamień (woj. mazowieckie)
- 14 czerwca – HR Danko ZNR Sobiejuchy (kujawsko-pomorskie)
- 19 czerwca – Łaziska k. Wągrowca (woj. wielkopolskie)
- 20 czerwca – SD Słupia Jędrzejowska (woj. świętokrzyskie)
- 26 czerwca – ZD Radostowo (woj. pomorskie)
- 29 czerwca – ZD Bezek (woj. lubelskie)