poniedziałek, 18 października, 2021
spot_img

Deszczowy piątek – deszczowy cały weekend? [POGODA]

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Przed nami bezchmurna noc na obszarze niemal całego kraju. Trochę chmur napłynie tylko nad zachodnie i północne regiony kraju zwiastując kolejną zmianę w pogodzie.

Tym razem bez wyjątku mróz opanuje cały nasz kraju. Największy ponownie będzie na Lubelszczyźnie, dolinach Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego- tutaj zobaczymy od -7 stopni do -4 stopni na wzniesieniach. W centrum i na północnym wschodzie około -5/-3 stopni. Na zachodzie i północy -3/-1 stopień. Cieplej około 0 st w Świnoujściu i +1/+2 stopni na wybrzeżu. Wiatr słaby, na południu, wschodzie i w centrum bezwietrznie. Jedynie pod górami silniejszy- halny- dzięki niemu lokalnie na Podhalu zamiast mrozu możemy mieć lekkie plusy na termometrze. Rano silniej powieje także na wybrzeżu do 20-35 km/h.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: ASF w Wielkopolsce!

Jeszcze przed południem deszcz rozpada się od Elbląga po całe Kaszuby i województwo Zachodniopomorskie. Padać ma również po południu, wieczorem i w nocy. Będą to opady ciągłe mżawki i słabego deszczu.  Z racji tego że padać ma całą dobę to możemy liczyć tutaj na 7-17 milimetrów deszczu- jak na grudzień są to duże wartości.

Około południa deszcz rozpada się także na zachodzie, Kujawach, Wielkopolsce i Mazurach- padać ma do późnego wieczora. Tutaj możemy liczyć na 2-7 milimetrów deszczu- im bliżej północy tym więcej.

Pod wieczór i w nocy być może popada trochę od Dolnego Śląska poprzez Łódzkie, Mazowsze, Lubelszczyznę- o tym czy na pewno tak się stanie przeczytacie w jutrzejszej prognozie na następną dobę- jeżeli wariant opadowy się sprawdzi można tutaj liczyć na 1-3 milimetry opadu.

Do południa słonecznie na wschodzie, południu i w centrum. Po południu słońce utrzyma się na niebie na południu kraju. Na pozostałym obszarze na niebie królować będą już tylko chmury.

Temperatura po mroźnym poranku podniesie się do +2/+3 stopni na Roztoczu i wschodzie Podlasia, +3/+5 stopni  na Warmii i Mazurach, Kujawach, Ziemi łódzkiej i na Mazowszu, do+7/+10 stopni na południu, zachodzie i wybrzeżu.

Wiatr w całym kraju silny i porywisty do 50-65 km/h. Na północy w porywach do 75 km/h, na wybrzeżu będzie to nawet 85 km/h.

Łukasz Sieligowski 

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

23,796FaniLubię
590ObserwującyObserwuj
8,750SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły