poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Deszczowy piątek – deszczowy cały weekend? [POGODA]

spot_img

Przed nami bezchmurna noc na obszarze niemal całego kraju. Trochę chmur napłynie tylko nad zachodnie i północne regiony kraju zwiastując kolejną zmianę w pogodzie.

Tym razem bez wyjątku mróz opanuje cały nasz kraju. Największy ponownie będzie na Lubelszczyźnie, dolinach Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego- tutaj zobaczymy od -7 stopni do -4 stopni na wzniesieniach. W centrum i na północnym wschodzie około -5/-3 stopni. Na zachodzie i północy -3/-1 stopień. Cieplej około 0 st w Świnoujściu i +1/+2 stopni na wybrzeżu. Wiatr słaby, na południu, wschodzie i w centrum bezwietrznie. Jedynie pod górami silniejszy- halny- dzięki niemu lokalnie na Podhalu zamiast mrozu możemy mieć lekkie plusy na termometrze. Rano silniej powieje także na wybrzeżu do 20-35 km/h.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: ASF w Wielkopolsce!

Jeszcze przed południem deszcz rozpada się od Elbląga po całe Kaszuby i województwo Zachodniopomorskie. Padać ma również po południu, wieczorem i w nocy. Będą to opady ciągłe mżawki i słabego deszczu.  Z racji tego że padać ma całą dobę to możemy liczyć tutaj na 7-17 milimetrów deszczu- jak na grudzień są to duże wartości.

Około południa deszcz rozpada się także na zachodzie, Kujawach, Wielkopolsce i Mazurach- padać ma do późnego wieczora. Tutaj możemy liczyć na 2-7 milimetrów deszczu- im bliżej północy tym więcej.

Pod wieczór i w nocy być może popada trochę od Dolnego Śląska poprzez Łódzkie, Mazowsze, Lubelszczyznę- o tym czy na pewno tak się stanie przeczytacie w jutrzejszej prognozie na następną dobę- jeżeli wariant opadowy się sprawdzi można tutaj liczyć na 1-3 milimetry opadu.

Do południa słonecznie na wschodzie, południu i w centrum. Po południu słońce utrzyma się na niebie na południu kraju. Na pozostałym obszarze na niebie królować będą już tylko chmury.

Temperatura po mroźnym poranku podniesie się do +2/+3 stopni na Roztoczu i wschodzie Podlasia, +3/+5 stopni  na Warmii i Mazurach, Kujawach, Ziemi łódzkiej i na Mazowszu, do+7/+10 stopni na południu, zachodzie i wybrzeżu.

Wiatr w całym kraju silny i porywisty do 50-65 km/h. Na północy w porywach do 75 km/h, na wybrzeżu będzie to nawet 85 km/h.

Łukasz Sieligowski 

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników