niedziela, 8 września, 2024
spot_img

Czy w 2024 r. trzeba zrobić zdjęcie geotagowane? Jest inne wyjście 

Czy w 2024 r. koniecznie jest wykonanie zdjęcia geotagowanego w ramach ekoschematu „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi”? W 2023 ARiMR zdecydowała się na alternatywę do zdjęcia geotagowanego. Jak wygląda to teraz?

Oświadczenie zamiast zdjęcia geotagowanego 2024 r.

W 2024 r. można stosować oświadczenia zamiast zdjęć geotagowanych, aby potwierdzić realizację dwóch praktyk w ramach ekoschematu „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi”.

Które praktyki można potwierdzać poprzez oświadczenia?

Poprzez oświadczenia zamiast zdjęć geotagowanych rolnicy mogą potwierdzać następujące praktyki w ramach ekoschematu „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi” w 2024 r.:

  • wymieszanie obornika na gruntach ornych w terminie 12 godzin od jego aplikacji;
  • stosowanie nawozów naturalnych płynnych innymi metodami niż rozbryzgowo.

Rolnicy mogą potwierdzać realizację tych praktyk albo poprzez wykonanie zdjęć geotagowanych, albo poprzez oświadczenie o wykonaniu praktyki złożone do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Kiedy składać oświadczenia lub przesyłać zdjęcia geotagowane?

Rolnik, który zrealizował daną praktykę, będzie mógł składać oświadczenia lub przesyłać zdjęcia geotagowane w roku składania wniosku o przyznanie płatności, ale:

  • przed dniem złożenia wniosku lub przed 15 marca – zdjęcie/oświadczenie powinno zostać złożone niezwłocznie, ale nie później niż 14 dni od dnia złożenia tego wniosku;
  • po dniu złożenia wniosku – zdjęcie/oświadczenie powinno zostać złożone w terminie 14 dni od dnia zrealizowania praktyki, ale nie później niż do 7 listopada tego roku, w którym został złożony wniosek.

źródło: ARIMR

spot_imgspot_img
Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x