poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Czy powstanie Ministerstwo Rolnictwa i Leśnictwa?

spot_img

Premier Mateusz Morawiecki prezentując zmiany w rekonstruowanym rządzie poinformował m.in o tym, że Jana Krzysztofa Ardanowskiego zastąpi poseł Grzegorz Puda, który będzie kierował…  Ministerstwem Rolnictwa i Leśnictwa, a nie Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi ( – jak do tej pory nazywała się ta instytucja – przyp. red.).

Czy to będą dobre zmiany?

O takim kierunku zmian świadczyć może niedawne powołanie posła Solidarnej Polski Edwarda Siarki nastanowisko wiceministra środowiska i pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa, które to stanowisko, zgodnie z zapowiedzią Ministra Środowiska Michała Wosia, docelowo przekazane zostanie do Ministerstwa Rolnictwa i Leśnictwa.
Natomiast Ministerstwo Środowiska zostanie połączone z Ministerstwem Klimatu.
W tym kontekście swoje wątpliwości wyraził Doradca Prezydenta RP Paweł Sałek, który obawia się o to, czy zasadne i logiczne jest osadzanie struktury mocno merytorycznie związanej z lasami państwowymi i ochroną przyrody w Ministerstwie Rolnictwa? Jednak jak przebiegać będą te zmiany i czy będą one dla rolników korzystne dopiero się przekonamy.Źródło: PAP, portalspożywczy

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x