czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Blisko 90 tysięcy wniosków o dopłaty bezpośrednie

spot_img

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że trwa nabór wniosków na unijne dopłaty bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2021 r. 

Nabór ruszył 15 marca br. a od bieżącego roku rolnicy mogą składać wnioski jedynie elektronicznie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Nie ma też już możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

Pomoc w Biurach Agencji                         

Rolnicy, którzy nie posiadają komputera lub obawiają się, że nie poradzą sobie z wypełnieniem e-wniosku, mogą liczyć na pomoc pracowników ARiMR. Wątpliwości związane z naborem można konsultować pod bezpłatnym numerem infolinii: 800 38 00 84 (w dni robocze w godz. 7.00 – 19.00 oraz w sobotę 10.00 – 16.00 – z wyjątkiem Wielkiej Soboty). W placówkach terenowych Agencji znajdują się też  specjalne stanowiska skąd rolnicy mogą wysyłać wnioski, a eksperci służą wsparciem w kwestiach technicznych. 
Jednak ze względu na ograniczenia wprowadzone w związku z COVID-19, ARiMR prosi rolników – wnioskodawców o wcześniejsze telefonicznie umawianie konkretnych terminów wizyt. Tak by uniknąć kolejek. 

Realnie do 17 maja br. 

Agencja przypomina też, że w tym roku wnioski o dopłaty składać można do 17 maja (dlatego, że 15 maja przypada w sobotę). Możliwe jest również złożenie wniosku po tym terminie. Jednak nie później niż do 11 czerwca 2021 r., Dodajmy, że każde opóźnienie spowoduje sankcje w postaci obniżenia kwoty płatności o 1 proc. za każdy dzień roboczy zwłoki.

Zgłoszenia zmian we wnioskach można składać do 31 maja 2021 r. Złożenie zmiany po tym terminie powoduje pomniejszenie płatności do powierzchni objętej tą zmianą o 1 proc. za każdy dzień roboczy opóźnienia.

Blisko 90 tysięcy wniosków

Przez pierwsze dwa tygodnie trwania naboru e-wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło blisko 90 tys. rolników. W ubiegłym roku o takie płatności ubiegało się ich ponad 1,3 mln. Więcej informacji dotyczących aplikacji eWniosekPlus na stronie internetowej ARiMR.

Źródło: ARiMR 
Foto: Pixabay
 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x