niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

Bielmlek bez wsparcia Piątnicy

spot_img

 „Zarząd OSM Piątnica informuje, że po przeprowadzonej analizie faktycznej i prawnej stanu przedsiębiorstwa oraz po ocenie poziomu ryzyka, związanego z koniecznością ponoszenia kosztów funkcjonowania SM Bielmlek, OSM Piątnica nie będzie kontynuować działań zmierzających do przejęcia Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek. Zarząd OSM Piątnica informuje także, że na tym etapie nie będą udzielane dodatkowe komentarze na ten temat.” – tak brzmi treść aktualnego oficjalnego oświadczenia Zarządu OSM Piątnica.

Nie będzie przejęcia 

Jak już wcześniej informowaliśmy udział finansowy OSM Piątnica mógł być szansą na ratowanie zadłużonej bielskiej SM Bielmlek  Na wcześniejszym etapie negocjacji Piątnica proponowała dzierżawę majątku Bielmleku (m.in. mleczarni i proszkowni) łącznie z podjęciem w nim działalności. Planowane przez OSM Piątnica działania zakładały tez przywrócenie produkcji, a tym samym zachowanie miejsc pracy oraz odbudowę skupu mleka. Niestety szansy na to jak widać już nie ma. 
Stawia to Bielmlek w trudnej sytuacji, szczególnie że szacowane niedawno ogólne zadłużenie spółdzielni to kwota około 240 mln złotych. Więcej informacji nt. sytuacji SM Bielmlek w artykule pt.: „Piątnica chce ratować Bielmlek” (publ. 26 listopada br.). 
 
Źródło: OSM Piątnica, portal: bielsk.eu
Foto: bielsk.eu

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x