środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Będzie chłodno i pochmurnie z możliwymi opadami mżawki [POGODA]

spot_img

W nocy do Polski wschodniej ponownie wdzierać się będzie arktyczne powietrze znad Skandynawii.

Już wieczorem nad regiony północno wschodnie nadciągną rozpogodzenia, które w dalszej części nocy obejmą swoim zasięgiem Warmię, Mazury, Mazowsze, północ Lubelszczyzny a nad ranem również wschód Pomorza Gdańskiego, wschód Kujaw i północny wschód Ziemi Łódzkiej oraz północ Lubelszczyzny. Na pozostałym obszarze pochmurno z możliwymi opadami mżawki na zachodzie i południu kraju- w górach opady śniegu.

Temperatura nad ranem spadnie do -8 stopni na Suwalszczyźnie i -10 stopni w zastoiskach mrozowych, -6/-3 stopnie na Mazurach, Mazowszu, -2/0 na Warmii, wschodzie Kujaw i północno wschodniego skrawka Łódzkiego oraz Lubelszczyzny, 0/2 stopnie powyżej zera na południu i południowym wschodzie do 3-5 stopni na zachodzie kraju oraz na wybrzeżu.

W ciągu dnia prędkość wiatru będzie słabła do tego stopnia, że wieczorem w wielu regionach niemalże bezwietrznie. Dodatkowo na wschodzie i w centrum aż po Gniezno, Łódź, Kielce, Kraków pojawi się bardzo dużo pogodnego nieba- miejscami niebo zupełnie bezchmurne. Na zachodzie w dalszym ciagu przewaga chmur z których na Pomorzu Zachodnim czy Ziemi Lubuskiej może popadać mżawka.

Wieczorem rozpogodzenia zaczną docierać do krańców południowych a także na zachód od rzeki Warty.

Łukasz Sieligowski 

 

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników