poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Będzie chłodniej i wietrznie [POGODA]

-REKLAMA-spot_img

Tak ciepłego poranka jak w Lany Poniedziałek nie zobaczymy już w tym tygodniu.

Po przejściu frontu chłodnego zrobi się zimno. O poranku na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum temperatura spadnie do -5/-2 stopni. Na południu i Roztoczu około +1/+3 stopni. Dodatkowo na Kaszubach, Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce zachodniej oraz północnej miejscami spadnie kilka ziarenek krupy śnieżnej. Na pozostałym obszarze sucho i pogodnie.

W ciągu dnia powróci do całego kraju silny wiatr w porywach do 55-65 km/h. Na niebie chmury na zmianę ze słońcem. Najwięcej pogodnego nieba na zachodzie kraju. Najwięcej chmur na północy i wschodzie. Przelotne, silne opady śniegu występować mają na Litwie, Białorusi i możliwe, że pojedyncza chmura z opadem śniegu zabłądzi w okolicy Hajnówki, Olecka, Suwałk, Giżycka.

Temperatura podniesie się do zaledwie 5-7 stopni na Podlasiu, 8-10 stopni na wschodzie, północy i w centrum, do 10-12 stopni na zachodzie i południu.

Kolejna noc przyniesie mróz szczególnie na południu, zachodzie, wschodzie i w centrum. Na północy przybędzie chmur, z których w środę pokropi, a na Mazurach, Podlasiu, północnym wschodzie Mazowsza i Lubelszczyzny delikatnie popada deszcz.

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

24,041FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
16,800SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników