sobota, 15 czerwca, 2024
spot_img

Będą kredyty z dopłatami do oprocentowania dla rolników poszkodowanych przez wojnę. Jakiej wysokości?

spot_img

Producenci rolni, którzy zostali dotknięci ograniczeniami na rynku rolnym z powodu agresji Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy, będą mogli skorzystać z kredytów z dopłatami do oprocentowania. Decyzja o uruchomieniu tego wsparcia zostanie podjęta po pozytywnej decyzji przez Komisję Europejską. – poinformowała na oficjalnej stronie ARiMR.

ARiMR przeznacza dodatkowe środki na kredyty preferencyjne

Kredyty z niższym oprocentowaniem i dopłatami do spłaty od ARiMR do 100 tys. zł

Wsparcie będzie polegało na dopłatach do oprocentowania kredytów udzielonych do 31 grudnia 2023 r. Okres otrzymywania pomocy to maksymalnie 36 miesięcy, a oprocentowanie kredytu płacone przez kredytobiorcę w skali roku będzie wynosić 2 proc. Jednemu producentowi rolnemu nie przysługuje więcej niż 100 tys. zł kredytu.

Kredyty zostaną udzielone przez banki, które podpisały lub podpiszą z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa umowę o współpracy i zdecydują się na wprowadzenie takich kredytów do swojej oferty. Weryfikacja wniosków rolników należy do banków, a pomoc ARiMR polega na spłacaniu części oprocentowania za rolnika. Aby skorzystać z tego wsparcia, producenci rolni muszą uzyskać zgodę Komisji Europejskiej.

Odpowiedź na sytuację na rynku rolnym spowodowaną agresją Rosji wobec Ukrainy

Jak czytamy na stronie ARiMR, wprowadzenie tego wsparcia dla producentów rolnych jest odpowiedzią na sytuację na rynku rolnym spowodowaną agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy. Producenci rolni są zmuszeni zmagać się z ograniczeniami na rynku, co wpłynęło negatywnie na ich płynność finansową. Wsparcie w postaci kredytów z dopłatami do oprocentowania może pomóc w przezwyciężeniu trudności i poprawie sytuacji finansowej producentów rolnych.

źródło:ARIMR

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x