niedziela, 1 października, 2023

Australia zbierze w tym sezonie rekordową ilość pszenicy i rzepaku

spot_imgspot_img

Australijski ABARES (raport z 06.12.2022) oczekuje, że kraj ten wyprodukuje 36,6 mln ton pszenicy, 13,4 mln ton jęczmienia i 7,3 mln ton rzepaku z trwających obecnie zbiorów.

W tym roku pogoda sprzyja kanadyjskim uprawom pszenicy i rzepaku

Oczekiwana wielkość zbiorów pszenicy podniesiona została o 14% w stosunku do poprzednich szacunków opublikowanych we wrześniu na poziomie 32,2 mln ton i pobiła krajowy rekord produkcji ustanowiony w latach 2021-22 na poziomie 36,3 mln ton.

Szacunki dotyczące rzepaku wzrosły o 11 procent w porównaniu z prognozą 6,6 mln ton z września i pobiją zeszłoroczny rekord 6,8 mln ton.

Zbiory jęczmienia zwiększono o 10% w porównaniu z poprzednimi szacunkami 12,3 mln ton, oczekuje się, że będzie to czwarta co do wielkości uprawa jęczmienia w historii, przy czym jego powierzchnia spadnie w porównaniu z zeszłorocznym wzrostem w przypadku pszenicy i rzepaku.

Zapewne USDA w grudniowym raporcie podniesie swoje prognozy dla australijskiej pszenicy, opiewające dotąd na 34,5 mln ton.

Produkcja pszenicy w Australii według USDA (mln ton):

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło: ABARES, USDA

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x