wtorek, 9 marca, 2021

Jaką odmianę wybrać? Odwiedziliśmy poletka Poznańskiej Hodowli Roślin [WIDEO]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Bieżący rok jest specyficzny pod wieloma względami. Ograniczenia wynikające z reżimu sanitarnego wprowadzają komplikacje w przebiegu tegorocznych edycji dni pól i wystaw plenerowych. Wiedza płynąca z tego typu spotkań oraz lustracja poletek demonstracyjnych ułatwia podjęcie decyzji o doborze technologii ochrony roślin czy też wyborze właściwej odmiany do siewu.

Doskonale wiedzą o tym również firmy hodowlano-nasienne, wśród których znajduje się m.in. Poznańska Hodowla Roślin. By ułatwić rolnikom zapoznanie się z szeroką ofertą odmianową PHR udostępnia swoje poletka demonstracyjne w wersji wirtualnej. Bogaty materiał zdjęciowy oraz wideo dostępny jest na mediach społecznościowych oraz stronie PHR.

Od poniedziałku 08.06 możliwa jest również osobista lustracja poletek w Nagradowicach, po uprzedniej rejestracji. Pracownicy Poznańskiej Hodowli Roślin pilnują, żeby podczas zwiedzania poletek odmianowych zachować wszystkie niezbędne wymogi bezpieczeństwa. Wystarczy tylko zadzwonić i umówić się na konkretny termin. Doradcy z Poznańskiej Hodowli Roślin przeprowadzą zgłoszonych uczestników przez poletka i przekażą wszystkie informacje na temat prezentowanych odmian.

W szerokiej ofercie odmianowej Poznańskiej Hodowli Roślin znajdują się nowoczesne i wysoko plonujące odmiany zarówno zbóż jak i roślin strączkowych. To m.in. odmiany pszenicy ozimej, jęczmienia ozimego i jarego, żyta oraz owsa. Wśród roślin strączkowych PHR oferuje szeroki wybór grochów siewnych jadalnych i pastewnych, łubinów wąskolistnych oraz łubinów żółtych. Dodatkowo na poletkach w Nagradowicach obejrzeć można wysiane odmiany traw, facelii błękitnej oraz gorczycy białej.

Strączkowe – Publikacja specjalna Agro Profil

Dla wszystkich zainteresowanych oferta odmianową Poznańskiej Hodowli Roślin przygotowaliśmy specjalny materiał wideo prosto z poletek demonstracyjnych! Wraz z panem Piotrem Uciechowskim, dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu PHR lustrujemy prezentowane odmiany. W filmie można zapoznać się z dokładną specyfikacją i profilem agrotechnicznym odmian z hodowli PHR.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

ARiMR wzywa do uzupełnień dokumentacji!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosi rolników o niezwłoczne skompletowanie wymaganej dokumentacji, w tym szczególnie niezbędnych opinii, zaświadczeń i decyzji wydawanych przez organy administracji...

W ciągu dnia pogodnie [POGODA]

Po zachodzie słońca chmury będą się bardzo szybko rozpraszać. Wiatr osłabnie a to oznacza duży spadek temperatury. Nad ranem między Suwałkami a Kętrzynem może...

Internetowe urzędy dla rolnika

Cyfrowe "paszporty" żywności, System satelitarnego monitorowania upraw rolnych (S2MUR) i Cyfrowa transformacja administracji 2.0 (w tym platforma eRolnik)  – to systemy wdrażane przez Ministerstwo Rolnictwa...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,860SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły