niedziela, 7 marca, 2021

Biostymulacja oparta na wanadzie

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W dniu  6 października br. w przestrzeni ekspozycyjnej Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się konferencja prasowa firmy Intermag, podczas której zaprezentowano najnowszy produkt VANADOO® oparty na pierwiastkach korzystnych.

VANADOO® oparty na wanadzie poszerza ofertę firmy w segmencie biostymulatorów, wśród których znajdują się: Tytanit – stymulator wzrostu i plonowania roślin zawierający tytan oraz Optysil – stymulator wzrostu zawierający przyswajalny przez rośliny krzem.

Spotkanie otworzył Hubert Kardasz, prezes firmy Intermag prezentując dotychczasowe  osiągnięcia spółki na polskim i zagranicznym rynku oraz plany i kierunki rozwoju na przyszłość.

Stworzyliśmy  ofertę innowacyjnych produktów, sprawdzonych w praktyce rolniczej. Stale poszerzamy spektrum zastosowań znanych już preparatów. Od samego początku w naszym portfolio znajdowały się nawozy, potem dołączyły do nich biostymulatory. Produkujemy kondycjonery wody, adiuwanty i produkty adresowane do hodowców zwierząt. Oferujemy preparaty mikrobiologiczne na bazie pożytecznych mikroorganizmów glebowych, a w przyszłości zamierzamy wprowadzić również do oferty środki ochrony roślin – mówił Hubert Kardasz.

Kluczową dla spotkania była prezentacja dr inż. Anny Konieczny,  International Marketing Managera w firmie Intermag. Pani Anna zaprezentowała  zagadnienia związane z biostymulatorami.

Biostymulatory to substancje, które aplikowane do gleby w śladowych ilościach pobudzają wzrost roślin. Stymulują one w roślinie wykorzystanie składników pokarmowych, zwiększają dostępność składników pokarmowych w ryzosferze, poprawiają jakość plonu oraz zwiększają tolerancję roślin na stresy biotyczne- mówiła podczas prezentacji Anna Konieczny.

Finał konferencji został poświęcony VANADOO, najnowszemu biostymulatorowi. VANADOO® Stymulator korzeni to innowacyjny biostymulator zawierający wanad, którego skuteczność oparta jest o unikalną molekułę aVADIUM®. Biostymulator ten wpływa pozytywnie na wielkość i jakość plonu organów spichrzowych. Dedykowany jest w uprawie roślin o podziemnych częściach użytkowych. Pierwsza tego typu molekuła zawierająca wanad – aVADIUM® to organiczny biodostępny związek wanadu gwarantujący skuteczność biostymulatora VANADOO®. VANADOO® warunkuje większy plon podziemnych części użytkowych, poprzez intensyfikację procesów metabolicznych wpływających na wzrost i rozwój roślin. Intensyfikuje procesy odpowiedzialne za powstawanie cukrów w roślinie oraz zwiększenie ich transportu do organów spichrzowych. Wpływa na poprawę parametrów jakościowych plonu roślino podziemnych częściach użytkowych, zwiększając zawartość cukrów, czy suchej masy.

Badania nad tworzeniem produktu rozpoczęły się w 2015 roku w laboratoriach INTERMAG, a jego wprowadzenie na rynek poprzedzały badania biologiczne w obiektach INTERMAG (od 2016 r.) i jednostkach zewnętrznych (od 2018 r.). W badaniach biologicznych potwierdzono skuteczność VANADOO® w uprawie selera korzeniowego, marchwi, buraka ćwikłowego, a z roślin rolniczych – buraka cukrowego.

Anna Dmochowska

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Dawno nie widziane obniżki zawitały na rynek wołowiny

Zauważalna w ostatnim czasie stagnacja zamieniła się w obniżki. W minionym tygodniu ceny byków poszły w dół.  Stabilną pozycję udało się utrzymać jedynie za krowy....

ARiMR ostrzega przed wypalaniem traw!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ostrzega i przypomina, że wypalanie traw jest niezgodne z prawem. Grożą też za to surowe sankcje karne i cofnięcie...

Na rynku drobiu bezruch lub spadek cen!

Ożywienie w krajowych skupach jakie towarzyszyło nam przez zaledwie parę chwil wyhamowało. Nie obserwujemy obecnie wzmożonego popytu czy też znacznych ruchów cen. Za niemal...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,660SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły