poniedziałek, 8 marca, 2021

Akademia Rzepaku wystartowała! Jak nawozić rzepak wiosną? [WIDEO]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Tegoroczna edycja Akademii Rzepaku przeniosła się do sieci. Cyklicznie organizowane przez Rapool Polska spotkania co roku cieszą się dużym zainteresowaniem rolników i plantatorów rzepaku i są przede wszystkim źródłem cennej wiedzy na temat właściwej agrotechniki tego gatunku.

W pierwszej sesji, poświęconej nawożeniu, wysłuchać można ciekawych wykładów dotyczących wiosennej agrotechniki rzepaku. Wśród prelegentów sesji nawożenia znaleźli się prof. Witold Szczepaniak (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu), Piotr Kotowski (COMPO EXPERT) oraz Artur Kozera (Rapool Polska).

Wykład prof. Szczepaniaka to wyczerpująca odpowiedź na zadane w tytule prezentacji pytanie: Jak optymalnie wykorzystać azot w uprawie rzepaku? Ekspert z Katedry Chemii Rolnej i Biogeochemii Środowiska UPP tłumaczy m.in. od czego zależy efektywność plonotwórcza nawożenia azotem i jak można poprawić wykorzystanie tego pierwiastka przez rośliny. Zwraca też szczególną uwagę na odpowiedni termin wysiewu wiosennej dawki startowej azotu. Jak podkreśla, do początku kwitnienia powinno być zrealizowane ok. 70% potrzeb pokarmowych rzepaku.

W kolejnych wystąpieniach Piotr Kotowski z COMPO EXPERT przedstawił strategię mineralnego nawożenia rzepaku ozimego, a o aktualnej sytuacji i perspektywach w uprawie gatunku mówił Artur Kozera. Wszystkich zainteresowanych nie tylko tematem nawożenia ale też danymi dotyczącymi m. in. produkcji i plonów rzepaku w Europie i na świecie w minionym sezonie wegetacyjnym zachęcamy do wysłuchania wykładów.

Więcej informacji na temat akademii rzepaku oraz kolejnych wykładów znaleźć można na www.akademiarzepaku.pl

Fot. Rapool Polska

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Kalkulator nawozowy Amazone co można zyskać?

Za pomocą nowego kalkulatora rozsiewu granicznego można teraz określić dodatkowy plon dzięki systemowi AutoTS w porównaniu z tradycyjnymi systemami rozsiewu granicznego. Firma Amazone oferuje...

Co nowego w ciągnikach John Deere serii 9R?

John Deere wprowadziła na rynek nowy asortyment ciągników serii 9R na rok 2021, z flagowymi modelami 9R 640 i 9RX 640 o mocy 691 KM na czele. Najnowsze maszyny serii 9R, 9RT i 9RX są...

Prognoza pogody na okres 8-13 marca [POGODA]

Z niedzieli na poniedziałek z północy na południe przemieszczał się będzie wąski front z opadami śniegu. Padać ma przez około 2-4 h. Po północy front...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,780SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły