wtorek, 2 marca, 2021

Zwalczanie szkodników bez użycia pestycydów

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Maszyna do zwalczania szkodników bez użycia pestycydów BIO KILLER to urządzenie opracowane przy współpracy firmy AKPIL i Bio Actiw.

 

Mobilne urządzenie

Bio Killer to mobilne urządzenie (mocowane do ciągnika) służące do usuwania szkodników upraw rolniczych lub ogrodniczych. Skutecznie zwalcza m.in. mączlika warzywnego, różne gatunki rolnic, tantnisia krzyżowiaczka, stonkę ziemniaczaną i kukurydzianą.

Główne korzyści:
– ograniczenie kosztów związanych ze stosowaniem pestycydów
– podniesienie bezpieczeństwa żywności, dzięki mniejszemu zużycia środków ochrony roślin
– lepsza jakość warzyw, dzięki czemu uzyska się wyższe ceny
– zwiększenie profitowości gospodarstw

Prosta budowa

Każda sekcja zawiera wentylator z silnikiem hydraulicznym i układ połączeń – system wentylacyjno-ssący.

W przedniej, dolnej części tunelu – z obu jego stron, znajdują się wyloty kanałów powietrznych. Wydostające się z nich powietrze wydmuchuje szkodniki.

Powietrze jest zasysane, wraz z wydmuchanymi szkodnikami przez otwór znajdujący się w górnej, centralnej części sekcji roboczej. Szkodniki giną przy uderzeniu o łopaty wirnika.

 

 

Wyłącznym dystrybutorem jest firma AGRO SMART LAB Sp.z o.o. Niegardów 26, który otrzymał nagrodę na targach za najbardziej innowacyjny i wnoszący istotny wkład w rozwój polskiego ogrodnictwa od prof. Szczepana A. Pieniążka.

 

źródło/fot. AKPIL

 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Po przymrozkach i mgłach czeka nas ocieplenie [POGODA]

Prędkość wiatru na wschodzie kraju w nocy osłabnie. Pozowli to powstaniu mgieł na przeważajacym obszarze Polski. Dodatkowo miejscami pojawią się przymrozki do -3/-1 stopnia....

Kredyty zamiast odszkodowań?

Nie umilkły jeszcze echa ubiegłotygodniowej konferencji prasowej związków i organizacji branżowych hodowców norek przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, kiedy to żywo komentowano...

Waloryzacja rolniczych emerytur i rent KRUS

Od wczoraj (1 marca br.) kwoty świadczeń emerytalno-rentowych KRUS podlegają podwyższeniu zgodnie ze wskaźnikiem waloryzacyjnym, który wynosi: 104,24% (i nie mniej niż 50 zł). W...

Śledź nas

21,237FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,340SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły