niedziela, 20 czerwca, 2021

Striegel 40 lat na rynku

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Ładowarki marki Striegel są jednymi z najdłużej produkowanych maszyn przegubowych na Starym Kontynencie. Trafiają do 13 krajów w Europie oraz do Izraela. Niezawodność maszyn Striegel doceniła m.in. niemiecka armia, która zakupiła je dla swoich żołnierzy. Bundeswehra wykorzystuje sprzęt w codziennych pracach związanych z transportem, rozładunkiem, załadunkiem czy pracami porządkowymi.

Śnieg i pustynia

Maszyny równie dobrze spisują się w zimowych warunkach Szwecji, jak i w pracy na pustyni Negew w Izraelu. Jest to najlepszy dowód na wysoką jakość ładowarek, które mimo swojej zaawansowanej technologii wciąż są składane ręcznie. Fabryka Striegel Maschinenbau została założona w 1978 r. w niewielkiej miejscowości Flechtdorf, gdzie do dzisiaj produkuje się ładowarki.

Szeroki wybór

W ofercie marki Striegel znajduje się 6 modeli maszyn przegubowych: 166 DY, 160 DY/A, 190 DY/A, 300 DY/A, 500 DY/A oraz 600 DY/A. Wszystkie modele są standardowo produkowane z dachem ochronnym, a w 3 największych modelach można zamontować ogrzewaną kabinę. Wielką zaletą maszyn Striegel jest szybki system wymiany zabezpieczenia osprzętów. Oprócz typowych łyżek, chwytaków czy wideł mamy możliwość pracy z narzędziami specjalistycznymi, takimi jak świdry, łyżki mieszające, kosiarki, glebogryzarki, zgarniacze, spychy, a nawet betoniarki czy zamiatarki lub ścielarki do słomy.

Decyduje przeznaczenie

Ważnym, choć często niedocenianym elementem każdej ładowarki, są opony. Warto już na etapie konfiguracji maszyny wybrać opony odpowiednie do terenu pracy. Producent ma w swojej ofercie m.in. opony rolnicze, budowlane i przeznaczone do pracy na nawierzchni trawiastej. Dobrze do pasowane opony przełożą się nie tylko na komfort pracy, ale również wpłyną na niższe koszty paliwa.

Jakość na pierwszym miejscu

W ładowarkach montowane są silniki japońskiego koncernu Yanmar, które charakteryzują się małym zużyciem paliwa oraz długowiecznością. Ich dodatkową zaletą jest łatwy serwis i niewielkie koszty eksploatacji. Konstrukcję ładowarek Striegel wykonano w całości z metalu. Nie ma plastików narażonych na pękanie, maszyna jest odporna na otarcie bądź też przypadkowe uderzenia. Większość modeli dysponuje wałem z przegubem Kardana, który przenosi moc osi tylnej na przednią, zwiększając możliwość ładowarki i jej siłę pchania. W modelach bez wału napęd zapewniają hydromotory na osiach. Maszyny Striegel wyposażone są w podwójny przegub środkowy, który pracuje w 2 zakresach. Obraca się w poziomie, co umożliwia manewrowanie ładowarką. Wychylając się w pionie, pozwala na kopiowanie terenu, co zapewnia bezpieczną pracę także na nierównym podłożu.

Elastyczność

Maszyny Striegel wyróżnia na pewno przystępna cena, która – patrząc na konkurencyjne sprzęty – wydaje się niezwykle atrakcyjna. Ładowarki sprawdzą się w rolnictwie, budownictwie, ogrodnictwie czy firmach komunalnych. Zdobywają również uznanie w stadninach koni, wojsku i składach budowlanych. Ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich zainteresowanych jest łatwy konfigurator osprzętu ładowarki, który znajduje się na stronie internetowej dystrybutora.

http://www.ladowarkistriegel.pl/

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Upał będzie narastał [POGODA]

W nocy gorąco na zachodzie, północy i w centrum gdzie będzie od 20 do 23 stopni, a lokalnie na wybrzeżu do 24 stopni. Tym...

Nasz eksport zbóż poza UE zbliżył się do rekordu z poprzedniego sezonu

Od początku sezonu 2020/21 eksport wszystkich zbóż z Polski (poza UE) wynosi 3,34 mln ton i jest o 3% większy w stosunku do analogicznego...

W nocy na zachodzie i północy powyżej 20 stopni [POGODA]

Dziś wieczorem największa szansa na burze jest w rejonie Świnoujścia, Dziwnowa- tu już teraz wiadomo, że popada niemalże na pewno. W nocy wszystkie opady...

Śledź nas

22,339FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,790SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły