czwartek, 4 marca, 2021

Striegel 40 lat na rynku

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Ładowarki marki Striegel są jednymi z najdłużej produkowanych maszyn przegubowych na Starym Kontynencie. Trafiają do 13 krajów w Europie oraz do Izraela. Niezawodność maszyn Striegel doceniła m.in. niemiecka armia, która zakupiła je dla swoich żołnierzy. Bundeswehra wykorzystuje sprzęt w codziennych pracach związanych z transportem, rozładunkiem, załadunkiem czy pracami porządkowymi.

Śnieg i pustynia

Maszyny równie dobrze spisują się w zimowych warunkach Szwecji, jak i w pracy na pustyni Negew w Izraelu. Jest to najlepszy dowód na wysoką jakość ładowarek, które mimo swojej zaawansowanej technologii wciąż są składane ręcznie. Fabryka Striegel Maschinenbau została założona w 1978 r. w niewielkiej miejscowości Flechtdorf, gdzie do dzisiaj produkuje się ładowarki.

Szeroki wybór

W ofercie marki Striegel znajduje się 6 modeli maszyn przegubowych: 166 DY, 160 DY/A, 190 DY/A, 300 DY/A, 500 DY/A oraz 600 DY/A. Wszystkie modele są standardowo produkowane z dachem ochronnym, a w 3 największych modelach można zamontować ogrzewaną kabinę. Wielką zaletą maszyn Striegel jest szybki system wymiany zabezpieczenia osprzętów. Oprócz typowych łyżek, chwytaków czy wideł mamy możliwość pracy z narzędziami specjalistycznymi, takimi jak świdry, łyżki mieszające, kosiarki, glebogryzarki, zgarniacze, spychy, a nawet betoniarki czy zamiatarki lub ścielarki do słomy.

Decyduje przeznaczenie

Ważnym, choć często niedocenianym elementem każdej ładowarki, są opony. Warto już na etapie konfiguracji maszyny wybrać opony odpowiednie do terenu pracy. Producent ma w swojej ofercie m.in. opony rolnicze, budowlane i przeznaczone do pracy na nawierzchni trawiastej. Dobrze do pasowane opony przełożą się nie tylko na komfort pracy, ale również wpłyną na niższe koszty paliwa.

Jakość na pierwszym miejscu

W ładowarkach montowane są silniki japońskiego koncernu Yanmar, które charakteryzują się małym zużyciem paliwa oraz długowiecznością. Ich dodatkową zaletą jest łatwy serwis i niewielkie koszty eksploatacji. Konstrukcję ładowarek Striegel wykonano w całości z metalu. Nie ma plastików narażonych na pękanie, maszyna jest odporna na otarcie bądź też przypadkowe uderzenia. Większość modeli dysponuje wałem z przegubem Kardana, który przenosi moc osi tylnej na przednią, zwiększając możliwość ładowarki i jej siłę pchania. W modelach bez wału napęd zapewniają hydromotory na osiach. Maszyny Striegel wyposażone są w podwójny przegub środkowy, który pracuje w 2 zakresach. Obraca się w poziomie, co umożliwia manewrowanie ładowarką. Wychylając się w pionie, pozwala na kopiowanie terenu, co zapewnia bezpieczną pracę także na nierównym podłożu.

Elastyczność

Maszyny Striegel wyróżnia na pewno przystępna cena, która – patrząc na konkurencyjne sprzęty – wydaje się niezwykle atrakcyjna. Ładowarki sprawdzą się w rolnictwie, budownictwie, ogrodnictwie czy firmach komunalnych. Zdobywają również uznanie w stadninach koni, wojsku i składach budowlanych. Ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich zainteresowanych jest łatwy konfigurator osprzętu ładowarki, który znajduje się na stronie internetowej dystrybutora.

http://www.ladowarkistriegel.pl/

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Komisarz Wojciechowski o Nowym Zielonym Ładzie

- To co się teraz dzieje w Polsce i w Europie przypomina tak zwany australijski wyścig, czyli taki w którym zawodnicy wchodzą w kolejne okrążenia...

Termiczna zima opanuje cały kraj [POGODA]

W nocy na froncie chłodnym od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów pojawią się opady deszczu, które o północy w górach przejdą w opady śniegu....

De Heus wykupił Golpasz

Z początkiem marca br. zaszła duża strukturalna zmiana na rynku produkcji i sprzedaży pasz. Stało się tak za sprawą zakupu całościowego pakietu udziałów firmy Golpasz...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,450SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły