czwartek, 17 czerwca, 2021

Prestiżowa nagroda dla ciągników Massey Ferguson 8S

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Massey Ferguson, międzynarodowa marka maszyn rolniczych koncernu AGCO (NYSE: AGCO) z ogromną radością informuje, że otrzymała nagrodę Red Dot: Product Design 2021 za wzornictwo produktów w kategorii pojazdów użytkowych. Nagrodą uhonorowano innowacyjną serię ciągników MF 8S. Zaszczyt ten przypadł nam po kolejnej prestiżowej nagrodzie Tractor of the Year 2021, a także Best Global Digital Launch 2020.


Międzynarodowa kapituła wyłoniła ciągnik MF 8S spośród tysięcy maszyn zgłoszonych z ponad 60 krajów do konkursu Red Dot Award: Product Design 2021, który wygrać mogą wyłącznie produkty o najlepszym wzornictwie.

– Zwycięstwo ciągników MF 8S w tak wyjątkowym konkursie jest dla nas ogromnym zaszczytem – mówi Thierry Lhotte, Vice President & Managing Director Massey Ferguson, Europe & Middle East – Seria MF 8S to dla nas nowa epoka w projektowaniu ciągników i udało się im zdobyć uznanie jury konkursu Red Dot: Product Design 2021 Award.


Seria MF 8S została stworzona przez rolników dla rolników, przeszła siedem lat dokładnych prób i badań oraz szeroko zakrojonych konsultacji z klientami. Łączy w sobie bardzo awangardowe wzornictwo i praktyczność. Ciągniki są bardzo dobrze wyposażone, a także zupełnie odmieniają sposób pracy traktorzystów – dodaje Thierry Lhotte.


– Premiera MF 8S jest pierwszym kamieniem milowym naszej ofensywy rynkowej, której trzonem jest całkowicie zmodernizowana oferta ciągników. Jesteśmy zachwyceni, że MF 8S zdobywa zarówno najwyższe nagrody branżowe i świetne opinie od rolników, którzy chętnie wybierają modele z tej serii. To dopiero początek. Po premierze MF 8S i MF 5S w 2020 r., do końca roku 2022 zamierzamy wprowadzić kolejne nowości, maszyny, które zgodnie z oczekiwaniami rolników mają być proste, niezawodne, inteligentne i połączone w sieci maszyny – mówi Francesco Murro, Director Marketing, Massey Ferguson Europe & Middle East.


Charakterystyczna dla serii MF 8S konstrukcja Protect-U z 24 centymetrowej przerwą między kabiną i zabudową silnika jest czymś niespotykanym. Oprócz redukcji ciepła, hałasu i wibracji przenoszonych do kabiny, unikalna, pozycja silnika ułatwia chłodzenie jednostki napędowej, co sprzyja wyższym osiągom.


Całkowicie nowe ciągniki serii MF 8S to również nowatorskie wzornictwo i zupełnie nowa filozofia projektowania wszystkich ich aspektów – od silnika i kabiny po przekładnie i przeniesienie napędu, a także nowe rozwiązania sterowania i łączności. Ciągniki wyróżniają się bogatym wyposażeniem dostępnym w różnych pakietach o wyśmienitym stosunku przystępnej ceny do oferowanych możliwości. Pakiety umożliwiają nabywcom wybór maszyny z funkcjami, których naprawdę potrzebują.

Seria obejmuje cztery modele ciągników o mocy od 205 KM do 265 KM, zaś każdy z nich może wygenerować 20 koni mechanicznych więcej dzięki systemowi zarządzania mocą silnika (Engine Power Management).
Seria ciągników MF 8S to odpowiedź Massey Ferguson na oczekiwania nowoczesnego, zrównoważonego rolnictwa – najnowocześniejsze maszyny z pełną gamą usług sieciowych, dzięki którym rolnicy będą mogli prowadzić działalność z wyższą rentownością.

-REKLAMA-
Adam Płachta
Adam Płachta
Absolwent Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Wolborzu oraz Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW. Techniką rolniczą interesuje się od najmłodszych lat na rodzinnym gospodarstwie.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Koła Gospodyń Wiejskich. Senacka Komisja Rolnictwa za zmianami

Podczas wczorajszego (15 czerwca br.), posiedzenia Senatorowie z Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi zgłosili jedynie 4 poprawki o charakterze porządkowo-legislacyjnym do Ustawy o zmianie ustawy...

Nadeszła bessa. Stawki za zboże w dół

Spodziewany od kilku tygodni spadek notowań na rynku zbóż zawitał na światowe parkiety. Najnowszy raport USDA wpłynął na tendencje cenowe globalnych rynków zbóż. Prognozowana...

Polska Grupa Spożywcza. W senackich komisjach bez poprawek

Podczas wczorajszego (15 czerwca br.), posiedzenia senackie Komisje Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Gospodarki Narodowej i Innowacyjności bez poprawek przyjęły nowelizację ustawy o przekształceniach własnościowych w...

Śledź nas

22,324FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,780SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły