niedziela, 20 czerwca, 2021

Amazone UX SmartSprayer. Najwyższy poziom punktowej aplikacji

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Obecnie w dużych gospodarstwach rolnych, precyzyjna aplikacja herbicydów dolistnych „zielonych na zielonym” prowadzona jest w czasie rzeczywistym. W tym przypadku właściwy efekt daje użycie kamer firmy Bosch  wykrywających chwasty w kulturach uprawianych rzędowo. Natomiast system xarvio™ (ADE) firmy BASF Digital Farming Solutions autonomicznie decyduje o zastosowaniu środka ochrony roślin. 

System aplikacji herbicydów

Przy wykonywaniu wyżej opisanych zadań możliwa jest też aplikacja herbicydów doglebowych na całej powierzchni z dodatkowego zbiornika w systemie 2-liniowym w tym samym przejeździe. Wcześniejsze testy polowe wykazały, że tego rodzaju technologia zmniejsza użycie herbicydów do indywidualnych zabiegów nawet o 90%, w zależności od ilości chwastów i warunków polowych. Natomiast tegoroczne szerokie testy polowe buraków cukrowych, kukurydzy i rzepaku dodatkowo potwierdzają zalety tej technologii. 

Zaawansowana belka polowa

Zastosowana w omawianym systemie, nowa zaawansowana technologicznie belka polowa w praktyczny sposób integruje kamerę i moduły świetlne. Zapewnia też precyzyjną aplikację punktową dzięki aktywnemu prowadzeniu belki polowej typu ContourControl i unikalnemu na rynku systemowi aktywnego tłumienia drgań SwingStop. Natomiast połączenie indywidualnie przełączanych zaworów modulacji częstotliwości impulsów (PWFM) i specjalnie dobranych rozpylaczy punktowych Agrotop z rozstawem co 25 cm zapewnia precyzyjną aplikację punktową i maksymalne oszczędności przy prędkości roboczej do 12 km/h. 

System identyfikacji chwastów

Dodajmy, że nowoczesny system identyfikacji obrazu firmy Bosch rozpoznaje chwasty w ciągu milisekund na bardzo wczesnym etapie wzrostu w celu aplikacji herbicydów na docelową powierzchnię z dużą precyzją i wydajnością. Natomiast specjalnie opracowana technologia oświetlenia LED zapewnia wsparcie w trudnych warunkach oświetleniowych, takich jak zacienienie oraz w nocy. 
Kolejną zaletą zintegrowanego rozwiązania SmartSprayer jest jego przewaga nad satelitami i dronami, ponieważ rośliny są rozpoznawane z milimetrową dokładnością. System  umożliwia też aplikację w czasie rzeczywistym.

Dobór mieszanki herbicydów

Najlepsze ustawienia dla danego pola i zalecana mieszanka herbicydów do zastosowania z systemem SmartSpraying oparte są na zaawansowanej technologii systemu xarvio™ (ADE) firmy BASF Digital Farming. W tego rodzaju procesie różne parametry, takie jak: uprawiana kultura, rodzaj chwastów i warunki pogodowe są pobierane automatycznie z FIELD MANAGER xarvio™, przetwarzane na decyzje i przekazywane do systemu SmartSpraying przy uwzględnieniu najwyższych standardów zintegrowanej ochrony roślin. Efekt jest taki, że aplikacja herbicydu odbywa się we właściwym miejscu i czasie, z odpowiednią intensywnością. Dodajmy, że Firma Amazone wraz z firmami Bosch i BASF Digital Farming przeprowadziła już szereg badań i dzięki połączeniu interdyscyplinarnych metod wdrożyła je w produkt, który zyskał uznanie odbiorców. Będzie on też w nadchodzących latach stopniowo wprowadzany na rynek. 

Źródło i foto: AMAZONE-M.W. 

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Nasz eksport zbóż poza UE zbliżył się do rekordu z poprzedniego sezonu

Od początku sezonu 2020/21 eksport wszystkich zbóż z Polski (poza UE) wynosi 3,34 mln ton i jest o 3% większy w stosunku do analogicznego...

W nocy na zachodzie i północy powyżej 20 stopni [POGODA]

Dziś wieczorem największa szansa na burze jest w rejonie Świnoujścia, Dziwnowa- tu już teraz wiadomo, że popada niemalże na pewno. W nocy wszystkie opady...

Krajowe Dni Pola i AGRO-TECH 2021 w Minikowie wystartowały!

Krajowe Dni Pola 2021 ponownie wróciły do Minikowa. Dziś oficjalnie wystartowała ta największa impreza polowa prezentująca ponad 500 odmian roślin uprawnych wysianych na poletkach...

Śledź nas

22,339FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,790SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły