niedziela, 28 lutego, 2021

Agritechnica 2019: nowy mechaniczny siewnik punktowy Serpens

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Firma Bomet zaprezentowała podczas tegorocznych targów Agritechnica w Hanowerze nowy mechaniczny siewnik punktowy Serpens. Do tej pory w ofercie producenta znajdowały się siewniki rzędowe uniwersalne oraz siewniki nadbudowane na bronę wirnikową Scorpius.

Mechaniczny siewnik punktowy Serpens przeznaczony jest do precyzyjnego wysiewu nasion kukurydzy, soi, sorgo, orzeszków ziemnych oraz fasoli mung. Posiada 4 sekcje z mechanicznym punktowym systemem wysiewu o szerokości roboczej 3 metry. Maszyna sprawdzi się w gospodarstwach o małych i średnich areałach.

 

Precyzja i kontrola głębokości

Sekcja siewnika wyposażona jest w zbiornik nasienny o pojemności 25 dm3. Odpowiednio ukształtowane dno zapewnia całkowite opróżnienie z materiału siewnego. Sekcja wysiewająca napędzana jest poprzez szerokie koło kopiujące oraz przekładnię łańcuchową. Niemniej ważnym zadaniem koła kopiującego jest utrzymanie i kontrola odpowiedniej głębokości siewu oraz zagęszczanie gleby nad wysianym ziarnem.

Wymienne tarcze wybierające nasiona umożliwiają precyzyjny wysiew różnych wielkości ziaren na czterech głębokościach: 3 cm, 6 cm, 8 cm i 10 cm. Zastosowanie wymiennych par kół umożliwia uzyskanie aż ośmiu rozstawów wysiewu nasion w rzędzie: 12 cm, 13 cm, 14 cm, 15 cm, 16 cm, 17 cm, 18 cm i 19 cm. Natomiast modułowa budowa ramy i sekcji siewnika pozwala na uzyskanie szerokości międzyrzędzi uprawianych roślin w szerokim zakresie od 50 cm do 80 cm.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Duże rozrzutniki w modzie

Ekonomiczny i bezpieczny wysiew

– Siewnik Serpens został stworzony z myślą o precyzyjnym, wysokiej jakości siewie oraz komfortowej obsłudze. Aby zwiększyć uniwersalność i poprawić ekonomiczność przejazdów roboczych, wyposażyliśmy go w aplikator nawozów – mówi Łukasz Sińczuk, wiceprezes firmy Bomet.

Zbiornik aplikatora nawozu o pojemności 70 dm3 połączony jest teleskopowymi przewodami z redlicą znacznika aplikatora. Odpowiednio ukształtowany znacznik pozwala dostarczyć na odpowiednią głębokości i w odpowiedniej odległości w bok od nasion dawkę startową nawozów. – Taki sposób aplikacji ma za zadanie bezpiecznie i efektywnie stymulować rozwój młodych roślin – dodaje Łukasz Sińczuk.

Standardowym wyposażeniem siewnika są hydrauliczne znaczniki oraz koła podporowe. Waga maszyny wynosi: 630 kg (bez dozownika nawozu), 800 kg (z dozownikiem nawozu). Siewnik może być podłączony do ciągnika o mocy 40 kW / 50 KM.

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,205FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły