O nas

Magazyn Agro Profil tworzą osoby posiadające fachową wiedzę rolniczą oraz doświadczenie dziennikarskie. Naszym celem jest tworzenie magazynu rolniczego jakiego nie ma na rynku, a jaki sami chcielibyśmy czytać – nowoczesnego, przejrzystego, zawierającego artykuły dostosowane do rosnących potrzeb polskich gospodarstw rolnych. Większość osób w naszym zespole prowadzi rodzinne gospodarstwa, zlokalizowane w różnych częściach Polski, co daje nam codziennie podgląd na aktualną sytuację na polach.

Rocznie uczestniczymy w ponad stu wydarzeniach branżowych, dzięki czemu mamy kontakt z rolnikami na poziomie lokalnym oraz możliwość poznania naszych czytelników i dostosowania treści do ich potrzeb. Oddając w Państwa ręce co miesiąc Agro Profil, jesteśmy pewni, że zawarte w magazynie informacje są najwyższej jakości.

Nasz zespół
foto_nasz_zespol-775x448
pucek_z
Wydawca / Prezes Zarządu

Zofia Pucek-Mądry

Wywodzę się z rodziny rolniczej o wielopokoleniowych tradycjach.

+48 602 665 569

z.pucek@agroprofil.pl

grzeszzyk_k
Redaktor Naczelny

Krzysztof Grzeszczyk

Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

+48 791 790 456

k.grzeszczyk@agroprofil.pl

wieremczuk_a
Sekretarz redakcji

Aleksandra Wieremczuk

Rolnictwo od wielu lat jest moją pasją. Wiedzę praktyczną pogłębiam w prowadzonym wraz z mężem gospodarstwie, natomiast jako doktor agronomii posiadam wiedzę naukową.

+48 791 790 454

a.wieremczuk@agroprofil.pl

rychter_p
Redaktor

Paweł Rychter

Od najmłodszych lat interesowałem się techniką i motoryzacją.

+48 607 955 163

p.rychter@agroprofil.pl

trzymkowska_j
Redaktor

Joanna Trzymkowska

Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

+48 511 059 475

j.trzymkowska@agroprofil.pl

rynska_b
Redaktor

Bernadetta Ryńska

plachta_a
Redaktor

Adam Płachta

Jestem absolwentem Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Wolborzu oraz Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW. Techniką rolniczą interesuje się od najmłodszych lat. Swoją pasję rozwijam pracując w gospodarstwie rodziców oraz uczestnicząc w branżowych imprezach.

+48 691 815 955

a.plachta@agroprofil.pl

gorczynski_r
Redaktor

Robert Gorczyński

Wychowany w szacunku dla rolnictwa potomek właścicieli majątków: Brzeźnica, Stryszów, Marcyporęba i Nowe Dwory. Dziennikarz, magister Chemii Środowiska UAM.

+48 791 179 561

redakcja@agroprofil.pl

sieligowski_ł
Redaktor

Łukasz Sieligowski

Wychowałem się w gospodarstwie warzywniczym w jednym z najsuchszych zakątków w kraju. To skłoniło mnie do bacznej obserwacji pogody i jej wpływu na sezon wegetacyjny najróżniejszych roślin. Obecnie zajmuję się przede wszystkim prognozowaniem pogody oraz następstw z nią związanych.

pogoda@agroprofil.pl

dziubanowska_a
Marketing

Agnieszka Dziubanowska

Rolnictwo jest w mojej rodzinie od pokoleń. Ja, z zawodu marketingowiec, a z wykształcenia biotechnolog, najbardziej interesuję się uprawą roślinną.

+48 796 941 113

marketing@agroprofil.pl

serdynski_m
Specjalista ds. Sprzedaży i Marketingu

Michał Serdyński

Z wykształcenia archiwista i informatyk, który nie boi się nowych wyzwań.

+48 791 790 661

prenumerata@agroprofil.pl

Współpracujemy z najlepszymi ekspertami
Prof. dr hab.

Witold Grzebisz

Kierownik w Katedrze Chemii Rolnej i Biogeochemii Środowiska, w Zakładzie Podstaw i Systemów Nawożenia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

mgr

Joanna Szarzyńska

Pracuje w Pracowni WGO Roślin Zbożowych w zakresie badań WGO odmian jęczmienia jarego i jęczmienia ozimego w Centralnym Ośrodku Badania Odmian Roślin Uprawnych w Słupi Wielkiej.

mgr inż.

Natalia Opatowicz

Doktorantka Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

Prof. dr hab.

Jerzy Szukała

Specjalista z zakresu nasiennictwa rolniczego na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

mgr inż.

Jacek Broniarz

COBORU Słupia Wielka Pracuje w Pracowni Roślin Oleistych i Włóknistych – w zakresie badań WGO odmian roślin oleistych i włóknistych z wyłączeniem soi w Centralnym Ośrodku Badania Odmian Roślin Uprawnych w Słupi Wielkiej.

Jakub Danielewicz

Pracuje z zakładzie mikologii Instytutu Ochrony Roślin. Zajmuje się szeroko rozumianymi zagadnieniami związanymi z fitopatologią roślin rolniczych oraz badaniami mikologicznymi.

mgr inż.

Adam Skórka

Pracuje w Centralnym Ośrodku Badania Odmian Roślin Uprawnych jako Inspektor Oceny Odmian na terenie województw lubuskiego, dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego.

Prof. dr hab.

Henryk Bujak

Pracuje w Centralnym Ośrodku Badania Odmian Roślin Uprawnych jako Inspektor Oceny Odmian na terenie województw lubuskiego, dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego.

inż.

Adam Paradowski

Specjalista z zakresu doradztwa obejmującego ochronę roślin rolniczych przed zachwaszczeniem. Prowadzi badania z zakresu oceny działania herbicydów.

mgr

Anna Skrzypek

Pracuje w Pracowni WGO Roślin Zbożowych w zakresie badań WGO odmian pszenicy jarej i żyta ozimego w Centralnym Ośrodku Badania Odmian Roślin Uprawnych w Słupi Wielkiej.

Dr hab. inż.

Witold Szczepaniak

Pracownik w Katedrze Chemii Rolnej i Biogeochemii Środowiska, w Zakładzie Podstaw i Systemów Nawożenia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

mgr inż.

Andrzej Najewski

Pracuje w Pracowni WGO Roślin Zbożowych w zakresie badań WGO odmian roślin zbożowych, z wyłączeniem kukurydzy w Centralnym Ośrodku Badania Odmian Roślin Uprawnych w Słupi Wielkiej.

Prof. dr hab.

Marek Korbas

IOR-PIB Poznań

mgr

Agnieszka Osiecka

Pracuje w Centralnym Ośrodku Badania Odmian Roślin Uprawnych w Pracowni Roślin Pastewnych – w zakresie badań WGO odmian roślin pastewnych i soi.

beres_pawel
Dr hab. inż. prof. nadzw.

Paweł K. Bereś

Entomolog. Specjalista z zakresu doradztwa obejmującego ochronę roślin rolniczych przed szkodnikami. Pracuje w Instytucie Ochrony Roślin – PIB, Terenowej Stacji Doświadczalnej w Rzeszowie. Członek Komisji ds. Rejestracji Odmian Kukurydzy w COBORU oraz Polskiego Związku Producentów Kukurydzy w Poznaniu.

tadel_eugeniusz
mgr inż.

Eugeniusz Tadel

Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Tarnowie, równocześnie prowadzi Centrum Szkoleniowe Techniki Ochrony Roślin, które zajmuje się szkoleniami diagnostów prowadzących badania. Obszary zainteresowań zawodowych: technika rolnicza a szczególnie technika ochrony roślin, agroenergetyka, ochrona środowiska, historia mechanizacji rolnictwa, ekologia. Pracuje w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego.

dr inż.

Marek Brennensthul

Pracownik naukowo dydaktyczny Instytutu Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zawodowo zajmuje się zagadnieniami związanymi z eksploatacją pojazdów rolniczych oraz ich oddziaływaniem na podłoże. W pracy zawodowej zajmuje się również bezpieczeństwem w rolnictwie. Prywatnie interesuje się szeroko pojętą techniką, zwłaszcza dotyczącą pojazdów, mechaniką precyzyjną a także muzyką.

strzelinska_j

Jagoda Strzelińska

Pochodzę z wielopokoleniowej rodziny rolniczej, w gospodarstwie rodziców zdobywałam “pierwsze szlify”.