piątek, 5 marca, 2021

Zmiany, których już dawno nie było – pojawi się deszcz [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Nad Europą delikatne zmiany. Niż z południa Europy osłabł. W zamian głęboki niż zawędrował nad Laponię i się pogłębia. Jego front dotrze już jutro po południu nad północną część kraju.

Najbliższa noc znacznie cieplejsza. Można spokojnie pryskać z wieczora i nie obawiać się przymrozków. Zobaczymy od 1-3 stopni na południu, 3-5 stopni na wschodzie i w centrum, 6 stopni na zachodzie, do 7-10 stopni na Kaszubach, wybrzeżu i Żuławach. W nocy i nad ranem na niebie pojawi się sporo wysokich chmur.

W ciągu dnia temperatura szybko wzrośnie do 18 stopni na północy kraju, 19-20 stopni na zachodzie, wschodzie i w centrum kraju. Najcieplej do 21-23 stopni od Małopolski po Opolszczyznę, Dolny Śląsk oraz wschodnią i południową Wielkopolskę wraz z zachodem województwa Łódzkiego.

I uwaga zmiany, o których już dawno nie pisałem. Pojawi się deszcz.

W godzinach popołudniowych północną część kraju sięgnie front. Przelotne opady deszczu i burze z pewnością pojawią się na Podlasiu, Warmii i Mazurach, być może na wschodzie Pomorza Gdańskiego, wschodzie Kujaw. Pod wieczór możliwe przelotne opady i burze również na zachodnim, środkowym, północnym i wschodnim Mazowszu, północy Lubelszczyzny i miejscami na Ziemi Łódzkiej. Na Warmii, Mazurach, Podlasiu, północy Mazowsza popada na około 55% obszaru- o sumie opadu rzędu 1-11 mm. Na pozostałym obszarze z opadami popada na około 10-30% terenów z opadem rzędu 1-5 mm.

Na Kaszubach, pozostałej części Kujaw i woj. Łódzkiego, Wielkopolsce, Lubelszczyźnie i południu Mazowsza miejscami pokropi, ale bez większych opadów.

Większy deszcz do 5-15 mm może nawiedzić przed północą południe Podlasia, północny wschód Lubelszczyzny i opady odsuną się niestety nad Białoruś.

Na pozostałym obszarze w ciągu dnia raczej sucho i chmury na zmianę ze słońcem.

Wiatr w ciągu dnia słaby i umiarkowany.

Jutro w godzinach południowych na kilka godzin przed wystąpieniem burz możliwa będzie szansa na wskazanie dokładniejszych obszarów gdzie spadnie deszcz.

Łukasz Sieligowski 

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Rozpogodzi się w całym kraju [POGODA]

Jedynie do północy przelotny śnieg spadnie miejscami w okolicy Olsztyba, Elbląga, Mławy, Gdańska, Suwałk. Temperatura nad ranem spadnie do -8/-4 stopni na wschodzie i...

Szczepienia norek zamiast likwidacji hodowli?

Przez chwilę pojawiła się nadzieja na radykalną zmianę polityki Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi względem sytuacji na fermach norek amerykańskich. Jak pamiętamy MRiRW postawiło na...

Tendencje cenowe na krajowym rynku zbóż. Drożej już nie będzie?

Zapasy zbóż maleją co nadal wpływa na ich wysoką wartość w skupach jednak zauważalny jest spadek popytu na pszenicę ze strony importerów. Mniejsze zainteresowanie...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,530SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły