niedziela, 28 lutego, 2021

Zima nie daje za wygraną [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Zima nie daje za wygraną. Najbliższej nocy na drogach pojawi się niebezpieczna gołoledź.

Już w godzinach wieczornych niewielkie, kilkugodzinne opady śniegu pojawią się od Podlasia po Mazowsze i Ziemię Łódzką. Znacznie intensywniejszy opad spodziewany jest na południu Dolnego Śląska i południowym zachodzie Opolszczyzny. Nad ranem niewielkie opady dotrą nad południowe regiony kraju- również będzie to sam śnieg. Na Żuławach, Kujawach i Pomorzu Zachodnim w nocy dużo pogodnego nieba z niewielkimi przelotnymi opadami śniegu. Na pozostałym obszarze sucho i pogodnie przez całą noc. Temperatura spadnie do około -6/-4 stopni na całej północy, -5/-3 stopni na zachodzie i w centrum do -3/0 stopni na południu kraju. W wielu regionach południa, wschodu, centrum i północy poranek możemy mieć iście zimowy.

Nad ranem przelotne opady śniegu nasilą się na Pomorzu Zachodnim, Pomorzu Gdańskim i w ciągu dnia wędrować będą nad Ziemię Lubuską, Wielkopolskę (głównie zachód regionu), wieczorem docierając nad Dolny Śląsk i Opolszczyznę- suma opadów wyniesie do około 2-3 cm na dobę. Na pozostałym obszarze powinno być dość sucho i tylko lokalnie słabo poprószy śnieg.

Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 0/+2 stopni w pasie przelotnych opadów śniegu do +3/+5 stopni na pozostałym obszarze.

Wiatr umiarkowany, wieczorem słaby.

Wtorkowy poranek biały będzie w wielu regionach od Pomorza Środkowego(Koszalin, Drawsko, Wałcz) po zachodnią Wielkopolskę, wschodnią Ziemię Lubuską i Dolny Śląsk wraz z Opolszczyzną- lokalnie spadnie do 2-4 cm śniegu przy temperaturze w okolicy -2/0 st. Niestety na pozostałym obszarze szansa na opady jest nikła w wyniku czego temperatura nad ranem spadnie do -8/-4 stopni. Będzie niemalże zupełnie bezwietrznie.

W ciągu dnia słabe przelotne opady mogą wystąpić w niemal całym kraju. Dodatnia temperatura w dzień roztopi to co spadnie z nieba.

W kolejnych dniach dla odmiany szansa na opady pojawi się na Podlasiu, Warmii i Mazurach, północy Mazowsza- słabe przelotne opady od śniegu po deszcz. Temperatura nocami zdecydowanie poniżej -2/-6 stopni. W ciągu dnia stopniowo coraz cieplej 5-10 stopni. O ile opadów ma być niewiele, bądź wcale to chmur na niebie całkiem sporo. Niestety ponownie nasili się wiatr.

Łukasz Sieligowski

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,206FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły