czwartek, 25 lutego, 2021
- REKLAMA -

Zetor Major w nowej odsłonie

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Do produkcji seryjnej trafiła seria ciągników Zetor Major w nowym designie, którą po raz pierwszy zaprezentowano podczas targów Agritechnika jesienią 2017 roku. Od tamtej pory traktory te gościły na wielu wystawach w całej Europie. Teraz zarówno wersja CL, jak i HS trafi do klientów.

Czym wyróżnia się odświeżony ciągnik Zetor Major?

Ciągniki rolnicze Zetor Major napędzane są czterocylindrowymi silnikami Deutz o mocy 75 KM. W wersji CL za przeniesienie napędu odpowiedzialna jest skrzynia 12/12, natomiast dla bardziej wymagających skierowana jest odmiana HS z przełożeniami 24/12 oraz prędkością maksymalną 40 km/h.  Skrzynia biegów Zetora Major jest ponadto wyposażona w dwustopniowy wzmacniacz momentu obrotowego oraz rewers elektrohydrauliczny, umożliwiający zmianę kierunku jazdy pod obciążeniem. Wersję HS Majora wyróżnia także udźwig podnośnika wynoszący 3300 kg – jest o 900 kg większy niż w wersji CL.

Traktor Zetor Major CL - maska

Kto stoi za projektem traktora Zetor Major?

Za stworzenie nowego designu Zetora Majora odpowiedzialne jest włoskie studio Pininfarina – twórcy projektów dla takich marek jak Ferrari czy Alfa Romeo. Seria ciągników rolniczych Major, jako najbardziej popularna wśród klientów, została jako pierwsza wprowadzona do produkcji w ramach projektu Zetor by Pininfarina.

Ciągnik rolniczy Zetor Major CL

 – Zetor by Pininfarina cieszył się ogromnym, międzynarodowym zainteresowaniem na targach Agritechnica 2015. W zeszłym roku dotrzymaliśmy słowa i podczas targów Agritechnica 2017 zaprezentowaliśmy nowy traktor MAJOR o zupełnie nowej sylwetce. Już teraz możemy potwierdzić, że jego gorące przyjęcie przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Sukces nowego designu utwierdził nas w przekonaniu, że jego aplikacja na wszystkie linie modelowe jest właściwą decyzją. Dlatego też w przyszłym roku wprowadzone zostaną na rynek traktory Proxima i Forterra w nowej odsłonie – opowiada o nowym designie ciągników rolniczych Zetor Major, Marián Lipovský, dyrektor wykonawczy Zetor Tractors a.s.

Udało się nam poprawić również funkcjonalność ciągników rolniczych serii Major – na przykład nowe rozmieszczenie przednich reflektorów oświetla większą przestrzeń roboczą przed traktorem, z kolei nietypowe nachylenie maski i nowy kształt dachu umożliwiają traktorzyście lepszą widoczność wokół maszyny oraz ładunków podczas pracy z przednimi ładowaczami.

 Zetor Major - linia produkcyjna

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Przed nami powolne zmiany [POGODA]

W nocy na północnym zachodzie pojawi się front chłodny z niewielkim deszczem do 1-3 mm. Przed południem słabo do 1-2 mm popada na Ziemi...

Najcieplejszy dzień lutego w historii

Jeszcze tydzień temu panowała prawdziwa zima z dużym mrozem i śniegiem. Tymczasem dziś padł rekord temperatury dla lutego. W Makowie Podhalańskim odnotowano o godzinie...

Chiny planują zaimportować jeszcze więcej zbóż paszowych

To, że Chiny mają gigantyczny wpływ dowiedzieliśmy się nie raz. Niemal każde poruszenie na azjatyckim rynku ma swoje przełożenie na światowym parkiecie - niczym...

Śledź nas

21,181FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły