czwartek, 21 stycznia, 2021

Zbliża się krótkotrwałe ocieplenie [POGODA]

-REKLAMA-

Wyż Valentin, który odpowiedzialny jest za mroźne poranki nieco osłabł. W nocy niebo zakryją chmury na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum. Na styku mas powietrza pojawi się mgła, która z upływem nocy z północy przemieszczać ma się na południe. Nad ranem wąska strefa mgieł i zamgleń znajdzie się w pasie od Roztocza, Lublina po Kielce, Radom, Łódź, Kalisz, Leszno i całą Ziemię Lubuską i okolice Szczecina. Chwilami może popadać mżawka, a nad ranem na południu kraju również niewielki śnieg, który za wyjątkiem Bieszczad nie zabieli krajobrazów. W nocy mroźno już tylko na krańcach południowej Polski. Na pozostałym obszarze od dzisiejszego wieczora temperatura zamiast spadać będzie rosła.

W ciągu dnia przeważnie pochmurno i sucho. Niewielkie przejaśnienia pojawią się na północy i w centrum Polski. Miejscami na zachodzie przez utrzymają się zamglenia. Temperatura podniesie się do 4/6 stopni Celsjusza.  Mróz utrzyma się jedynie w rejonie Tylicza, Muszyny, Krynicy przez całą dobę.

Wiatr powieje słabo na południu i zachodzie kraju, umiarkowanie w centrum i nieco silniej do 40 km/h na północnym wschodzie.

Już w piątek wieczorem znad Rosji spływać zacznie kolejna porcja chłodu, która na początku tygodnia w wielu regionach może uniemożliwić prace na polach. Zboża przejdą okres jarowizacji, której w minionym roku brakowało przez całą zimę.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Jakie nowości w odmianach ziemniaka?

19 stycznia 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian ziemniaka. Z uwagi na panujący stan pandemii w naszym kraju, posiedzenie to miało charakter...

Koszty i nieefektywne wsparcie

Krajowy Związek Pracodawców – Producentów Trzody Chlewnej POLPIG, w ramach konsultacji publicznych, ustosunkował się do propozycji zawartych w projekcie Narodowego Planu Strategicznego, który będzie...

Nadal wyjątkowo ciepło i jeszcze sucho [POGODA]

Podlasie, Mazury, Warmia, południe, wschód, północ, centrum Mazowsza, Lubelskie, Góry Świętokrzyskie, wschód Małopolski i zachód Podkarpacia- tutaj w nocy pojawią się przymrozki do -5/-2...

Śledź nas

20,668FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,140SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły