piątek, 5 marca, 2021

Za kilka dni czeka nas duża odwilż [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Pomorze Zachodnie, Ziemia Lubuska, Dolny  Śląsk- w nocy sporo pogodnego nieba. Temperatura nad ranem spadnie do -13/-8 stopni Celsjusza. W ciągu dnia notować mamy ciągły wzrost i najcieplej będzie dopiero około godziny 21:00- o ile w południe jeszcze około -5/-3 stopni, to późnym wieczorem już około -2/-1 stopnia Celsjusza, a wzdłuż Odry około 0 stopnia- tutaj wieczorem popada śnieg przechodzący w mżawkę. Na zachodzie spadnie śnieg późnym popołudniem. Do południa jeszcze sporo słońca.

Kujawy, Warmia, Mazury, Podlasie, północ, wschód, północny zachód Mazowsza, północ Lubelskiego- tu nad ranem możemy mieć najniższe temperatury na poziomie -22/-18 stopni. Lokalnie w obniżeniach terenu do -26/-23 stopni Celsjusza. Noc pogodna. W ciągu dnia również sporo słońca. Nadal bezwietrznie z temperaturą w południe na poziomie -13/-10 stopni Celsjusza. Nieco cieplejsze powietrze zacznie płynąć na Kujawy wieczorem i temperatura wzrośnie do -7 stopni.

Roztocze, południe Mazowsza, Łódzkie, Kieleckie- tutaj w nocy dominować mają chmury pod którymi będzie około -12/-10 stopni. Im bliżej rana tym więcej rozpogodzeń i temperatura spadnie miejscami do -17 stopni. W ciągu dnia słonecznie i bezwietrznie. Temperatura zatrzyma się na -10 stopniach.

Małopolska, Podkarpacie, Górny Śląsk, Opolszczyzna, Wielkopolska, Pomorze Gdańskie- w nocy sporo przejaśnień. Temperatura spadnie do -16/-12 stopni. Lokalnie w obniżeniach terenu do -19 stopni. Pod górami do -24 stopni, zaś w górach do -33 stopni. W ciągu dnia słonecznie i dopiero wieczorem na Opolszczyźnie i w Wielkopolsce niebo się zachmurzy i zacznie padać śnieg.

Z poniedziałku na wtorek przez Polskę przejdzie front z opadami śniegu do 2-4 cm. Słabiej do 1-2 cm popada na Podlasiu, Warmii i Mazurach. Do wtorkowego południa padać ma jeszcze na wschodzie kraju. Na zachodzie w dzień pojawi się odwilż. W centrum, na północy około 0 stopni, zaś na wschodzie lekki minus do -3/-1 stopnia.

Kolejny front z deszczem na zachodzie pojawi się we wtorek po południu. Front zmierzając wieczorem na wschód zamieni deszcz w śnieg w centrum kraju. Od Kaszub po centrum i wschód kraju może spaść do 2-7 cm mokrego śniegu przy temperaturze około 0 stopni Celsjusza.

W kolejnych dniach zaznaczy się solidna odwilż. Na południu kraju do nawet 7-9 stopni, zaś w podmuchach halnego w rejonie Nowego Sącza, Krakowa do nawet pond 10 stopni. 

Odwilż potrzyma do niedzieli w całym kraju.

Co do śniegu to ten powinien stopnieć do piątku już w całym kraju. Najszybciej bo do czwartku rana po śniegu nie będzie już śladu na zachodzie kraju.

Dobra wiadomość jest taka, że między środą a piątkiem przeważnie sucho z przejaśnieniami. Uchroni nas to przed pojawieniem się rozlewisk na polach. Front z opadami może nadejść dopiero koło weekendu.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Rozpogodzi się w całym kraju [POGODA]

Jedynie do północy przelotny śnieg spadnie miejscami w okolicy Olsztyba, Elbląga, Mławy, Gdańska, Suwałk. Temperatura nad ranem spadnie do -8/-4 stopni na wschodzie i...

Szczepienia norek zamiast likwidacji hodowli?

Przez chwilę pojawiła się nadzieja na radykalną zmianę polityki Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi względem sytuacji na fermach norek amerykańskich. Jak pamiętamy MRiRW postawiło na...

Tendencje cenowe na krajowym rynku zbóż. Drożej już nie będzie?

Zapasy zbóż maleją co nadal wpływa na ich wysoką wartość w skupach jednak zauważalny jest spadek popytu na pszenicę ze strony importerów. Mniejsze zainteresowanie...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,530SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły