czwartek, 4 marca, 2021

Wyż Dragica przyniesie wiosenne temperatury [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Temperatura wzrosła do nawet 10 stopni w rejonie Legnicy. Jutro do bezśnieżnych regionów dołączą powiaty na środkowym zachodzie kraju i częściowo północy, natomiast w piątek śnieg stopnieje w centrum, na północy i południu.

Małopolska, Kielecczyzna, wschód, południe Ziemi Łódzkiej, południe, zachód Mazowsza, Górny Śląsk– tutaj nad ranem pojawią się spore przymrozki. W rejonie Kielc, Krakowa temperatura spadnie do nawet -7/-4 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze zanotujemy przymrozek do -4/-2 stopni. W ciągu dnia na niebie dużo słońca i jedynie w centrum pojawi się więcej chmur.

Opolszczyzna, Ziemia Łódzka, Kujawy– nad ranem temperatura spadnie tu do -1/+1 stopnia, a w Opolskiem będzie nie mniej niż 1-4 stopnie ciepła. Do południa na niebie dużo chmur, okresami pochmurno i dopiero po południu pojawi się trochę słońca. Na południu Opolszczyzny po południu możemy mieć nawet 9 stopni ciepła. 

Podkarpacie, Lubelszczyzna, Podlasie, Mazowsze, Warmia, Mazury- o poranku przymrozek do -3/-1 stopnia i pogodne niebo, które utrzyma się również w dzień. Niemal bezchmurnie będzie na wschodzie i południu tych obszarów. W ciągu dnia ociepli ię do 3-5 stopni. W słońcu będzie nawet ponad 10 stopni.

Pomorze Zachodnie, Dolny Śląsk, Ziemia Lubuska– tutaj noc na plusie z temperaturą do 1-4 stopni. W ciągu dnia słonecznie, dzięki czemu w południe miejscami na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim będzie nawet 10 stopni powyżej zera.

Wielkopolska, Pomorze Gdańskie– o poranku około 0/+1 stopnia, zaś przy gruncie przymrozki. W ciągu dnia sporo słońca. Temperatura wzrośnie do 3-4 stopni na Kaszubach i 5-6 stopni na nizinach. 

Wiatr w całym kraju powieje nieco silniej do 40 km/h z południa. W górach halny do 120-140 km/h/ Halny w porywach do 50-80 km/h powieje również w regionach podgórskich.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Komisarz Wojciechowski o Nowym Zielonym Ładzie

- To co się teraz dzieje w Polsce i w Europie przypomina tak zwany australijski wyścig, czyli taki w którym zawodnicy wchodzą w kolejne okrążenia...

Termiczna zima opanuje cały kraj [POGODA]

W nocy na froncie chłodnym od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów pojawią się opady deszczu, które o północy w górach przejdą w opady śniegu....

De Heus wykupił Golpasz

Z początkiem marca br. zaszła duża strukturalna zmiana na rynku produkcji i sprzedaży pasz. Stało się tak za sprawą zakupu całościowego pakietu udziałów firmy Golpasz...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,420SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły