piątek, 5 marca, 2021

Wysokie ceny za wieprzowinę

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W ostatnim czasie bardzo szybko wzrosły ceny tuczników, obecnie znajdują się na zadowalającym poziomie, niespotykanym od kilku lat. 

Wysokie ceny

W zależności od skupu ceny znajdują się na wysokim poziomie i za wieprzowinę można otrzymać od 4,80 zł do 6,20.  Obecnie skupy średnio płacą za żywiec wieprzowy klasy pierwszej po 5,50 zł netto.
Wysokie ceny są również za półtusze w klasie E, wahają się w granicach od 6,50 zł do 7,50 zł, co średnio daje wysoka granicę 7 zł netto za kilogram.

Przez ostatnie kilka lat tak wysoki poziom cen za wieprzowinę nie był spotykany. Ważne jest, żeby takie ceny utrzymały się jak najdłużej.

fot. pixabay

 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Rozpogodzi się w całym kraju [POGODA]

Jedynie do północy przelotny śnieg spadnie miejscami w okolicy Olsztyba, Elbląga, Mławy, Gdańska, Suwałk. Temperatura nad ranem spadnie do -8/-4 stopni na wschodzie i...

Szczepienia norek zamiast likwidacji hodowli?

Przez chwilę pojawiła się nadzieja na radykalną zmianę polityki Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi względem sytuacji na fermach norek amerykańskich. Jak pamiętamy MRiRW postawiło na...

Tendencje cenowe na krajowym rynku zbóż. Drożej już nie będzie?

Zapasy zbóż maleją co nadal wpływa na ich wysoką wartość w skupach jednak zauważalny jest spadek popytu na pszenicę ze strony importerów. Mniejsze zainteresowanie...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,530SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły